Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Wydarzenia

Premiery opon

Wydarzenia rynkowe

miesiąc temu  02.11.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 2

Pirelli wprowadza do sprzedaży Cinturato Winter 2: nowe opony zimowe do samochodów średniej wielkości i crossoverów.

To debiut kilku ważnych technologii opracowanych przez włoską firmę. Wśród nich warto wymienić zwłaszcza lamele, które w miarę eksploatacji wydłużają się, chwytając więcej śniegu i zapewniając lepszą przyczepność. W dniu wprowadzenia na rynek opony Cinturato Winter 2 są dostępne w 36 rozmiarach, od 16 do 20 cali. Opony pozwalają lepiej kontrolować pojazd na ośnieżonej i mokrej jezdni, jednocześnie podnosząc komfort jazdy. Cinturato Winter 2 zapewniają skuteczność w każdych warunkach zimowych, co udowodniło niemieckie stowarzyszenie badawcze TÜV SÜD, które przyznało nowym oponom Pirelli swój certyfikat.

Coraz większe bezpieczeństwo dzięki zmieniającym kształt lamelom

Nowe opony Pirelli posiadają innowacyjne, zmieniające kształt lamele, które podnoszą bezpieczeństwo jazdy w śniegu, deszczu i innych zimowych warunkach, a także na śliskich i suchych nawierzchniach w chłodne dni. Dzięki swojej trójwymiarowej konstrukcji, lamele wydłużają się w miarę zużywania się gumy, przechodząc z linii ciągłej w zygzakowatą. W ten sposób wzrasta ich łączna powierzchnia i wydajność, a Cinturato Winter 2 stają się jeszcze skuteczniejsze na ośnieżonej, mokrej i suchej jezdni – nawet gdy są częściowo zużyte. W rezultacie, przebiegi opon Cinturato Winter 2 są dłuższe w porównaniu do poprzedników. Lamele o łącznej długości około 43 metrów poprawiają przyczepność na ośnieżonych nawierzchniach, gwarantując lepsze trzymanie się drogi o 30% w porównaniu do modelu SottoZero 3.

Więcej kilometrów, dzięki nowemu materiałowi

Nowe opony Cinturato Winter 2 pozwalają na pokonanie większej liczby kilometrów, niż poprzednie generacje opon zimowych Pirelli, dzięki nowemu materiałowi, bieżnikowi oraz konstrukcji. Innowacyjny materiał, z którego wykonane są Cinturato Winter 2, został opracowany w oparciu o płynne polimery, poprawiające skuteczność na mokrych i ośnieżonych nawierzchniach, przy użyciu opatentowanej metody mieszania mieszanki. Metoda ta pozwala uzyskać maksymalną jednorodność składników materiału, która z kolei przekłada się na wyższą i trwalszą skuteczność opony na ośnieżonej i mokrej jezdni.

Cisza i poszanowanie środowiska

Firma poświęciła szczególną uwagę kwestiom ochrony środowiska, zmniejszenia zużycia paliwa i ograniczenia szkodliwych emisji. Cinturato Winter 2 mają niższy opór toczenia w porównaniu do swojego poprzednika, klasyfikowany w kategorii B i C według europejskiego systemu znakowania opon. Dzięki specjalnej konstrukcji bieżnika opony Cinturato Winter 2 gwarantują niską emisję hałasu pochodzącego z kontaktu opona-droga, podwyższając komfort jazdy. Jest to korzystne dla środowiska i plasuje nowe opony w kategorii A i B według europejskiego systemu znakowania opon.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony