Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Premiery opon

10 miesięcy temu  02.02.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

14,2 litra wody na sekundę odprowadzać ma nowa całoroczna opona Pirelli. Dziś na wirtualnej konferencji zaprezentowano Cinturato Allseason SF2. To opona opracowana do europejskich miast.

Eksperci tego włoskiego producenta wskazali trzy trendy w europejskim ogumieniu. To oczywiście opony całoroczne, ale rosnącą sprzedaż notują też opony do aut elektrycznych i SUV-ów. - Odpowiadamy swoją ofertą na wszystkie te trendy - mówiono podczas konferencji. Jak podano, rynek opon całorocznych to w Niemczech i Włoszech po 22%, we Francji 14%, w Polsce 16%. Te rozwiązania są natomiast nieco mniej popularne w Wielkiej Brytanii (5%) oraz Hiszpanii (7%).

Pirelli szacuje, że w 2025 roku sprzedaż opon całorocznych będzie stanowić 20% całej sprzedaży opon w segmencie osobówek.

Nowa opona, Cinturato Allseason SF2, dostępna jest w 65 rozmiarach, od 15 do 20 cali. Do dilerów i dystrybutorów trafiła już w styczniu, więc powinna być już dostępna w sprzedaży.

Informacje od producenta:

Nowa Cinturato All Season SF2 jest pierwszą oponą Pirelli wyposażoną w technologię adaptacyjnego bieżnika, która wykorzystuje zarówno dobór mieszanki, jak i wzór bieżnika, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo i wszechstronność prowadzenia. Opona ta jest również dostępna z technologiami Pirelli Seal Inside i Run Flat - obie umożliwiają kierowcom kontynuowanie jazdy nawet po przebiciu opony. Kolejną jest technologia Elect, czyli specjalnie zaprojektowany wariant, przeznaczony wyłącznie do pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. 

Najnowszy członek rodziny Cinturato jest idealny dla kierowców, którzy samochodów używają głównie w miastach, omijając ekstremalne górskie warunki, które wymagają ogumienia sezonowego. Konstrukcja i mieszanka tej opony całorocznej zapewnia szeroki zakres temperatur roboczych i idealną równowagę, pomiędzy osiągami w niskich i w wysokich temperaturach, a także na mokrym i suchym asfalcie, oferując dobre ogólne osiągi i dużą wszechstronność. 

Cinturato All Season SF2 jest w czołówce najefektywniejszych opon w swojej klasie - w każdej sytuacji drogowej typowej dla wszystkich czterech sezonów. Jej osiągi zostały podkreślone przez renomowaną niemiecką organizację testującą TÜV SÜD, która niedawno przyznała nowemu Cinturato „Znak osiągów”(1).

Podobnie, inna niemiecka organizacja - Dekra(2), potwierdziła, że Cinturato All Season SF2 zapewnia doskonałą kontrolę dzięki krótszej drodze hamowania na suchej nawierzchni i lepszym właściwościom jezdnym na śniegu w porównaniu z bezpośrednimi konkurentami. Doceniono również jej doskonałą skuteczność hamowania na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni. W porównaniu do poprzedniczki (Cinturato All Season Plus) droga hamowania na suchej nawierzchni poprawiła się o 3,5 metra, a na mokrej nawierzchni o około 2 metry (3). Nowa Cinturato All Season SF2 jest także skuteczniejsza na śniegu, zarówno w kwestii trzymania się drogi, jak i hamowania (z przewagą około 1 metra(3)).

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony