Ogumienie

Fachowe porady

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Marketing w warsztacie

Wydarzenia rynkowe

9 miesięcy temu  04.11.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 2

Ceny opon na platformie ALZURA Tyre24 B2B często zmieniają się z dnia na dzień. Zmiany te zachodzą szczególnie w sezonie. Aby umożliwić dealerom lepszą ocenę aktualnych cen, platforma B2B zintegrowała przegląd zmian cen dla każdej opony oferowanej na ALZURA Tyre24.

Po wybraniu żądanej opony dealerzy znajdą zdjęcie produktu, etykietę opony oraz przegląd cen na stronie szczegółowej, na której można śledzić zmiany cen w ciągu ostatnich trzech miesięcy w większym widoku. Dodatkowo, wskaźnik myszy może być przesuwany nad linią ceny, aby zobaczyć dokładną cenę dla konkretnej daty. Wyświetlacz cen jest codziennie aktualizowany, tak, aby zawsze były w nim zawarte aktualne ceny.

Ogólnie rzecz biorąc, platforma B2B zapewnia przejrzyste porównanie opon i optymalną strukturę cen. Dlatego Michael Saitow, prezes i założyciel firmy SAITOW AG, operatora platformy B2B ALZURA Tyre24, radzi wszystkim dealerom, aby nie polegali tylko na jednym dostawcy, ponieważ w przypadku kryzysu, np. braku gumy lub niewypłacalności stałego dostawcy, sytuacja może stać się krytyczna.

W szczególności problem z dostawą opon przed sezonową wymianą opon z letnich na zimowe stwarza dealerom poważne problemy z terminowym pozyskiwaniem towarów, jeżeli nie stworzyli oni sieci dostawców. Problem ten nie występuje jednak na ALZURA Tyre24 ze względu na ekonomiczność platformy. Jeśli dostawca nie jest już w stanie dostarczać określonych produktów, wyspecjalizowana platforma B2B, taka jak ALZURA Tyre24, dzięki międzynarodowej sieci 2.000 dostawców jest w stanie dobrze zamortyzować awarię. Gwarantuje to stałe źródło dostaw przez cały czas, co jest szczególnie ważne dla branży oponiarskiej, której działalność ma charakter głównie sezonowy.

Poprawa marż i zwrotów

Dzięki nowym źródłom zakupu opon Rynek taki jak ALZURA Tyre24 oferuje dealerom, oprócz ogromnej różnorodności produktów i wysokiej dostępności towarów, również znaczne korzyści cenowe. Powiedzenie "zysk jest w zakupie" jest starą maksymą biznesową, ale dziś i w przyszłości ma ona większe zastosowanie niż kiedykolwiek.

Na rynku, który jest pod ciągłą presją, optymalizacja zaopatrzenia w opony jest jedną z najważniejszych dyscyplin dla każdego warsztatu. Szczególnie w zakresie zakupów kurs jest ustalony na wynik operacyjny. Platforma oferuje możliwość uzyskania dodatkowych marż, szczególnie dla dealerów, którzy nie są tak bardzo w zasięgu wzroku lokalnych hurtowni opon.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony