ReklamaB1 ŚO - continental 27.05-27.06 Mirek

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  25.05.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Zbadaj kondycję baterii samochodu elektrycznego za darmo! Pod tym hasłem czeka nas największy, otwarty dla publiczności test samochodów elektrycznych w Polsce. W jednym miejscu zostanie zgromadzonych blisko sto elektrycznych pojazdów. Nie zabraknie wśród nich nowości takich jak Hyundai Ioniq 6, NIO ET7, Mercedes-Benz EQS SUV, BMW i7, Audi e-tron GT oraz wielu innych. Uczestnicy EV Experience sprawdzą ich osiągi na czterech torach w ramach jazd testowych.

Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (26.05 – piątek). Drugi dzień EV Experience (27.05 - sobota) będzie otwarty dla każdego zainteresowanego elektromobilnością.

Osoby zainteresowane udziałem w badaniu powinny do 25 maja zgłosić do EV Klub Polska zamiar uczestnictwa w teście. Formularz zgłoszeniowy zostanie rozsyłany do klubowiczów przy pomocy newslettera oraz social mediów Klubu. Badania przeprowadzane będą podczas dnia otwartego EV Experience (27.05) w godzinach od 10 do 18. Wymagany poziom naładowania akumulatora do testu wynosi od 30 do 80%.

Z kolei, by wziąć udział w dniu otwartym EV Experience wystarczy nabyć bilet za pośrednictwem portalu www.evexp.pl. Dzieci do lat 16-stu mają wstęp bezpłatny. Rezerwacja jazd testowych odbywać się będzie w dniu wydarzenia na torze w Modlinie. Przypominamy o obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy.

Szybka degradacja baterii litowo-jonowych samochodów elektrycznych?

To jeden z największych mitów dotyczących sektora elektromobilności. Już w najbliższą sobotę udowodnią to eksperci DEKRA Polska, którzy przetestują stopień zużycia baterii pojazdów zeroemisyjnych, które pojawią się na EV Experience – największym w Polsce, otwartym dla publiczności teście samochodów elektrycznych.

PSPA oraz Fundacja EV Klub Polska we współpracy z DEKRA Polska, podczas dnia otwartego (27.05) EV Experience na Torze Modlin, zorganizują dla członków EV Klub Polska możliwość zbadania aktualnej pojemności baterii litowo-jonowych samochodów elektrycznych. Od współczynnika degradacji akumulatora zależy maksymalny zasięg pojazdów zeroemisyjnych na jednym ładowaniu oraz ich wartość przy odsprzedaży. Podczas testów baterii na EV Experience eksperci DEKRA Polska wykorzystają najnowocześniejszą technologię, umożliwiającą realizację takiego badania w zaledwie 15 minut.

- W miarę użytkowania baterii jej dostępna pojemność nieodwracalnie maleje. Wynika to zarówno z upływu czasu (starzenie kalendarzowe), jak i z cyklicznego ładowania i rozładowywania (starzenie cykliczne). Proces ten prowadzi do stopniowego starzenia się baterii, zmniejszenia wydajności, nagrzewania się i utraty pojemności. DEKRA opracowała szybki test (SoH) oceniający stan baterii, wyrażony w procentach. Test obejmuje rozładowanie baterii z określoną szybkością i warunkami testowymi, a wynik jest dostępny jako raport PDF po zakończeniu testu. Obecnie DEKRA oferuje testy dla 90 modeli pojazdów zasilanych energią elektryczną (EV). Lokalizacje testów to: Warszawa, Kraków, Gdańsk i Wrocław - komentuje Arnold Olszewski, DEKRA Polska.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony