Ogumienie

Marketing w warsztacie

6 miesięcy temu  08.02.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 2

Zwycięzca konkursu nie tylko otrzyma 10 000 euro. Będzie współpracował z ekspertami działu badawczo-rozwojowego firmy, aby wcielić swój pomysł w życie!

Wyzwanie FAST RACE, BIG CHANGE jest otwartym konkursem Nokian Tyres, w którym startupy, firmy, studenci oraz naukowcy zaproszeni są do tworzenia innowacji na rzecz bardziej przyjaznych środowisku opon. Finaliści będą mieli niepowtarzalną okazję zaprezentowania swojego pomysłu w centrum testowym Nokian Tyres w Laponii.

W wyścigu ze zmianami klimatu Nokian Tyres przyspiesza, aby stworzyć najbardziej ekologiczne opony. Otwarty konkurs FAST RACE, BIG CHANGE ma na celu znalezienie nowych rozwiązań, które sprawią, że ogumienie będzie bardziej przyjazne środowisku. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 euro oraz możliwość nawiązania współpracy biznesowej lub rozwojowej z Nokian Tyres.

Jedno okrążenie, aby zmienić przyszłość

Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wyłoniona grupa finalistów. Finał konkursu odbędzie się 7 kwietnia w położonym w fińskiej Laponii, około 300 km za kołem podbiegunowym, centrum testowym opon Nokian Tyres – „Białe Piekło”. Finaliści, jadąc po torze testowym w pojeździe elektrycznym prowadzonym przez kierowcę testowego Nokian Tyres, będą musieli przekonać jury do swojej innowacyjnej opony podczas prezentacji trwającej jedno okrążenie toru testowego.

Ambitne cele do osiągnięcia do 2030 roku

Tu wspomnijmy. Nokian Tyres wyznaczył sobie ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju: do końca 2030 roku 50% wszystkich surowców wykorzystywanych w produkcji opon producenta będzie pochodziło z recyklingu lub odnawialnych źródeł, a emisja CO2 związana z produkcją zostanie zredukowana o 50%. W styczniu 2022 roku firma wprowadziła na rynek oponę Green Step, w której 93% materiałów pochodzi z recyklingu. Celem firmy Nokian Tyres jest umożliwienie światu prowadzenia pojazdów w sposób bardziej wydajny. Orientacja na równoważony rozwój odgrywa coraz większą rolę w tym, czego klienci i konsumenci oczekują od producentów opon.

Wyzwanie FAST RACE, BIG CHANGE już ruszyło, a szczegóły konkursu można poznać tutaj.

Czy wiesz, że:

• Na świecie jest około 1,4 miliarda samochodów. Co by się stało, gdyby wszystkie te samochody korzystały z ekologicznych opon? Opony mogą wiele zmienić w szybkim wyścigu ze zmianami klimatu.

• Opony składają się z prawie 30 różnych komponentów i ponad 100 surowców. Oznacza to, że istnieją setki możliwości wprowadzenia bardziej ekologicznych innowacji.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony