Ogumienie

Warto wiedzieć

Wydarzenia

2 miesiące temu  04.08.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Volkswagen Samochody Dostawcze wyposaża model ID. Buzz w opony premium firmy Continental. Producent pojazdów z Hanoweru do nowego, całkowicie elektrycznego „Bulli” stosuje ogumienie letnie EcoContact™ 6 Q. Continental dostarcza swoje energooszczędne opony w rozmiarach 19 i 20 cali bezpośrednio do fabryki.

EcoContact™ 6 Q oferuje wyjątkową wydajność, żywotność, skuteczność hamowania i doskonałe prowadzenie. Profil bieżnika stale dostosowuje się do nawierzchni drogi, zapewniając dłuższą żywotność opony. Specjalnie opracowana mieszanka gumowa minimalizuje tarcie, gdy opona styka się z powierzchnią drogi, a toczenia są mniejsze. Dzięki zmodyfikowanym blokom, lamelom i bocznym rowkom opona jest również zoptymalizowana pod względem hałasu.

Technologia ContiSeal™ w standardzie

EcoContact™ 6 Q dla ID. Buzz jest standardowo wyposażona w technologię ContiSeal™, która umożliwia bezpieczne kontynuowanie podróży nawet w przypadku uszkodzenia opony. Elastyczna warstwa ochronna na wewnętrznej powierzchni opony w ułamku sekundy zamyka się wokół przenikających obiektów i niezawodnie uszczelnia przebicie nawet wtedy, gdy obiekt został usunięty z bieżnika. Dzięki tej technologii bezpiecznie uszczelnione mogą być otwory o średnicy nawet do pięciu milimetrów, co pozwala na natychmiastową naprawę około 80 procent przebić. To z kolei umożliwia rezygnację z koła zapasowego i redukcję masy, a tym samym zwiększenie zasięgu pojazdu.

Continental jednym z wiodących producentów opon do aut elektrycznych

Continental dostarcza opony dla siedmiu z dziesięciu wiodących producentów pojazdów elektrycznych na świecie. W Europie Continental jest dostawcą oryginalnego wyposażenia opon dla pięciu największych producentów pojazdów elektrycznych. W regionie Azji oraz obu Amerykach firma zaopatruje trzech z pięciu głównych producentów pojazdów elektrycznych.

Jako wieloletni partner Volkswagena, Continental od samego początku odgrywał ważną rolę w projektowaniu i rozwoju ID. Buzz. Firma technologiczna wniosła istotne rozwiązania, obejmujące niemal wszystkie elementy tego kultowego vana – od oprogramowania i architektury komputera centralnego po hamulce i zaawansowany system zarządzania termicznego (np. do chłodzenia akumulatorów).

Poniższe produkty i rozmiary są fabrycznie zatwierdzone do VW ID. Buzz:EcoContact™ 6 Q, 235/55 R19 105T XLEcoContact™ 6 Q, 255/50 R19 107T XLEcoContact™ 6 Q, 235/50 R20 104T XLEcoContact™ 6 Q, 265/45 R20 108T XL

Fot. Continental

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony