Warto wiedzieć

Wydarzenia

TARGI

Zagraniczne

WYWIADY

ponad rok temu  07.05.2019, ~ Administrator   

Miejsce: Dubaj

Data rozpoczęcia: 10.06.2019

Data zakończenia: 12.06.2019

Strona 1 z 5

- Firmy branży warsztatowej w regionie Bliskiego Wschodu czy Afryki bardzo dobrze znają duże europejskie marki czy firmy z Ameryki Północnej i Azji, ale teraz poznają i doceniają również te z Polski, które oferują wysoką jakość i bardzo konkurencyjne ceny – mówi w rozmowie z nami Mahmut Gazi Bilikozen, dyrektor targów Automechanika Dubai. Najbliższa edycja tej imprezy odbędzie się w dniach 10-12 czerwca 2019 roku.

Ponad 1800 wystawców z całego świata weźmie udział w targach Automechanika Dubai 2019. Dlaczego?

Dubaj jest bramą do całego Bliskiego Wschodu, ale też regionu afrykańskiego, czyli państw, które są stosunkowo nieznane w kontekście globalnym i do których dostęp może być trudny. Wystawa Automechanika Dubai zapewnia bezpieczną i nowoczesną platformę do nawiązywania współpraca. Pozwala przedsiębiorstwom działającym na rynku wtórnym na swobodny handel i umożliwia dostęp do dystrybutorów czy producentów w szerszym regionie.
Centralne położenie Dubaju pomiędzy krajami produkcyjnymi ze Wschodu, Europy i obu Ameryk oznacza, że Automechanika Dubai może przyciągnąć takich gości, jakich nie mogą zdobyć żadne inne targi na rynku wtórnym.

Która część świata jest najsilniej reprezentowana na targach? Z czego to wynika?

Automechanika Dubai to bardzo międzynarodowe wydarzenie. 90% wystawców pochodzi spoza Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponad 350 wystawców przyjeżdża z Europy. 7 z 23 pawilonów krajowych to pawilony z Europy, więc w tym roku Stary Kontynent z pewnością będzie mocno reprezentowany. Automechanika Dubai z wystawcami z ponad 60 krajów i gośćmi ze 146 państw jest drugą po Automechanice Frankfurt, ze wszystkich 17 targów cyklu Automechanika na całym świecie, najbardziej zróżnicowaną pod tym kątem wystawą.

Stany Zjednoczone, Niemcy, Włochy, Indie, Turcja i Korea są przykładami krajów, które mają duże bazy produkcyjne, zarówno na pierwszy montaż, jaki I rynek wtórny. Ich obecność na targach Automechanika Dubai zawsze była silna.

Polska jest kolejnym krajem, który wciąż rośnie w siłę. Polskie firmy dodają wiele "nowej krwi" do targów, oferując wysokiej jakości produkty i usługi, które zaczynają wywierać wpływ na rynek. Myślę, że dobrze się stało, że polskie marki ugruntowują swoją pozycję w regionie i to powinno być kontynuowane, ponieważ oferują produkty wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach.

Media do artykułu

- Przed polskimi firmami otwierają się drzwi, które dotychczas nigdy nie były otwarte - mówi nam Gazi Bilikozen, dyrektor targów Automechanika Dubai. W jego ocenie polskie firmy oferują wysoką jakość produktów w korzystnej cenie, a na tego typu ofertę nie brakuje klientów.

- Trzeba pamiętać, że Bliski Wschód to brama do interesów nie tylko w tej części świata, ale całej Afryce i Azji - dodaje nasz rozmówca. W tym roku na targach ofertę prezentowało 1801 firm z 61 krajów. W przyszłym roku (10-12 czerwca 2019) na targach będą nowe sekcje, poświęcone m.in. smarom i olejom oraz naprawom blacharsko-lakierniczym.

Szczegóły w materiale filmowym. Wywiad zarejestrowany podczas targów Automechanika Frankfurt.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony