Warto wiedzieć

Wydarzenia

TARGI

Zagraniczne

WYWIADY

ponad rok temu  07.05.2019, ~ Administrator   

Miejsce: Dubaj

Data rozpoczęcia: 10.06.2019

Data zakończenia: 12.06.2019

Strona 2 z 5

Ilu gości spodziewacie się w tym roku?

a targach Automechanika Dubai 2018 odwiedziło nas prawie 32 000 gości z 146 krajów. W 2019 roku spodziewamy się, że wynik ten nie będzie mniejszy. Kiedy mówimy o 146 krajach pochodzenia gości trzeba podkreślić, że to naprawdę niezła liczba. Przyjeżdżają do nas goście nawet z Ameryki Południowej czy Oceanii.

Czy Bliski Wschód to dobry rynek dla europejskich producentów?

Absolutnie i w dużej mierze europejscy producenci OEM również skupiają się teraz na rynku wtórnym, szczególnie w tym regionie, ponieważ nadal istnieje wiele niewykorzystanych możliwości. Ten region jest regionem zdominowanym przez rynek wtórny, więc każda firma, która chce zwiększyć swoją działalność na rynku wtórnym, musi tu naprawdę być.

Jakość, jaką zapewniają marki europejskie, jest dobrze znana i innowacyjna pod względem nowych technologii. Cokolwiek wnoszą na rynek, wyznaczają w ten sposób trendy, za którymi podążają inni. Regionalni nabywcy i dystrybutorzy z Bliskiego Wschodu i Afryki również coraz częściej poszukują wysokiej jakości rozwiązań i usług, z których Europa jest znana.

Przez wielu Europejczyków bogate kraje Zatoki Perskiej kojarzone są z najdroższymi na świecie samochodami, luksusowymi limuzynami. Czym charakteryzuje się motoryzacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich i krajów regionu?

Zarobki w krajach GCC (Rada Współpracy Zatoki Perskiej – przyp. red.) należą do najwyższych na świecie, więc na drogach regionu można zobaczyć wiele nowych samochodów, ale także oczywiście wiele luksusowych I sportowych aut klasy high-end. Na przykład Al Nabooda Automobiles, dealer Porsche w Dubaju i północnych Emiratach, sprzedaje rocznie więcej samochodów Porsche niż jakikolwiek inny dealer Porsche na świecie.

Gdy zarobki są wysokie, rosną też wydatki mieszkańców, co z kolei zwiększa mobilność ludności i wiele gospodarstw domowych kupuje więcej niż jeden samochód. Często są to trzy lub cztery auta. Ludzie również lubią dbać o swoje samochody. Trudne warunki środowiskowe sprawiają, że samochody wymagają częstszych przeglądów czy wymiany części zamiennych w porównaniu z innymi regoionami świata. Nie wspominam już o naprawach powypadkowych.

Na całym Bliskim Wschodzie park samochodowy w 2018 roku to ponad 21 milionów aut, przy czym sprzedaż samochodów osobowych przekroczyła 1,03 miliona sztuk, a sprzedaż pojazdów użytkowych wniosła 270 000 sztuk w ciągu roku. Oczekuje się, że do 2023 r. na Bliskim Wschodzie będzie eksploatowanych około 27 milionów pojazdów, w tym 18 milionów samochodów osobowych i dziewięć milionów pojazdów użytkowych.

Media do artykułu

- Przed polskimi firmami otwierają się drzwi, które dotychczas nigdy nie były otwarte - mówi nam Gazi Bilikozen, dyrektor targów Automechanika Dubai. W jego ocenie polskie firmy oferują wysoką jakość produktów w korzystnej cenie, a na tego typu ofertę nie brakuje klientów.

- Trzeba pamiętać, że Bliski Wschód to brama do interesów nie tylko w tej części świata, ale całej Afryce i Azji - dodaje nasz rozmówca. W tym roku na targach ofertę prezentowało 1801 firm z 61 krajów. W przyszłym roku (10-12 czerwca 2019) na targach będą nowe sekcje, poświęcone m.in. smarom i olejom oraz naprawom blacharsko-lakierniczym.

Szczegóły w materiale filmowym. Wywiad zarejestrowany podczas targów Automechanika Frankfurt.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony