Warto wiedzieć

Wydarzenia

TARGI

Zagraniczne

WYWIADY

ponad rok temu  07.05.2019, ~ Administrator   

Miejsce: Dubaj

Data rozpoczęcia: 10.06.2019

Data zakończenia: 12.06.2019

Strona 5 z 5

Targi zawsze będą miały swoje miejsce w światowym handlu. Bez względu na to, jak zaawansowana stanie się cyfryzacja biznesu i jak bardzo jesteśmy związani z wirtualnym światem, nie ma zastępstwa dla osobistej interakcji z kolegami, klientami i konkurentami.

Nic nie zastąpi tego ekscytującego szumu na terenach targowych, gdzie kupujący mogą zobaczyć, poczuć, powąchać, usłyszeć lub dotknąć to, co dotychczas widzieli w internecie lub o czym tylko czytali. Ludzie są istotami społecznymi. Potrzebują się ze sobą kontaktować.

Czują się bardziej swobodnie, gdy spotykają się z partnerem twarzą w twarz, a z biznesowego punktu widzenia, gdy już spotkasz kogoś twarzą w twarz, sprawy wydają się poruszać dużo szybciej, powstają relacje międzyludzkie. Targi mają wielowiekową tradycję, w przypadku Frankfurtu to już 800 lat. Mówi się czasami, że targi stracą wkrótce na znaczeniu, ale w rzeczywistości jest odwrotnie.

W jakim kierunku zmieniają się światowe targi?

Technologia i świat cyfrowy służyły jedynie wzmocnieniu przemysłu targowego. Musimy być jak najbliżej naszych klientów - wystawców i zwiedzających - pod względem zrozumienia ich potrzeb. Każde wydarzenie się zmienia, bo zależy od doświadczeń I potrzeb wszystkich uczestników. Wydarzenie utrzyma się przez lata tylko wtedy, gdy będzie ciągle monitorować zmiany i na nie szybko reagować. Dla nas, jako oorganizatorów, ważne jest, aby rozmawiać z uczestnikami targów, zbierać ich opinie i - co najważniejsze - uwzględnić obowiązujące trendy w kolejnych edycjach.

Dziękuję za rozmowę.

Media do artykułu

- Przed polskimi firmami otwierają się drzwi, które dotychczas nigdy nie były otwarte - mówi nam Gazi Bilikozen, dyrektor targów Automechanika Dubai. W jego ocenie polskie firmy oferują wysoką jakość produktów w korzystnej cenie, a na tego typu ofertę nie brakuje klientów.

- Trzeba pamiętać, że Bliski Wschód to brama do interesów nie tylko w tej części świata, ale całej Afryce i Azji - dodaje nasz rozmówca. W tym roku na targach ofertę prezentowało 1801 firm z 61 krajów. W przyszłym roku (10-12 czerwca 2019) na targach będą nowe sekcje, poświęcone m.in. smarom i olejom oraz naprawom blacharsko-lakierniczym.

Szczegóły w materiale filmowym. Wywiad zarejestrowany podczas targów Automechanika Frankfurt.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony