ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Wydarzenia rynkowe

3 miesiące temu  24.12.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Zaprojektowane z myślą o ekstremalnych warunkach terenowych opony Prometeon S02 Pista zadebiutują na piaskach Arabii Saudyjskiej w najtrudniejszym rajdzie świata.

Prometeon Tyre Group wprowadza na rynek nowe opony. Nowy produkt nosi nazwę S02 Pista. Firma wyposaży w takie ogumienie cztery ciężarówki zespołów Italtrans oraz Tibau biorące udział w Rajdzie Dakar, który odbędzie się w Arabii Saudyjskiej w dniach 5-19 stycznia. Wydarzenie będzie pierwszym oficjalnym udziałem Prometeon w zawodach.

Włoski zespół Italtrans Racing Team wystawi w Rajdzie Dakar 2024 dwie załogi i dwa prototypowe pojazdy terenowe Iveco Powerstar klasy T5.1. Ciężarówka Italtrans prowadzona będzie przez Claudio Bellinę, biorącego udział w Dakarze po raz szesnasty. Ciężarówkę Petra prowadzić będzie Gianandrea Pellegrini, to jego pierwszy Rajd Dakar.

- Opony, które zostaną wykorzystane w Rajdzie Dakar, będą pierwszymi oponami sygnowanymi marką Prometeon, co napawa nas dumą i stanowi ważny krok w naszej historii. Wybraliśmy dwa bardzo doświadczone zespoły, z którymi nawiązaliśmy owocną współpracę - powiedział Roberto Righi, CEO Prometeon Tyre Group.

Prometeon S02 Pista jest częścią nowej serii Serie 02, z którą dzieli ten sam pakiet technologiczny. Opona została zaprojektowana tak, aby zapewniać integralność strukturalną w najbardziej ekstremalnych zastosowaniach terenowych.

W porównaniu do modelu, który zastępuje (PS22), podwyższono indeks prędkości z 90 km/h do 110 km/h, przy zachowaniu tej samej nośności. Konstrukcja bieżnika w kształcie litery S odpowiada za progresywny kontakt z terenem, poprawiając komfort i redukując hałas podczas jazdy po asfalcie. Prometeon S02 Pista może działać przy niskim ciśnieniu, istnieje również możliwość wyposażenia nowej opony w systemy "run flat" i "bead lock”.

Fot. Prometeon

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony