ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Transport

ponad rok temu  06.06.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Volvo Trucks Polska już po raz szósty zorganizowało Targi Rozwiązań Transportowych. Tegoroczna edycja odbyła się 2 czerwca na Autodromie Jastrząb Wydarzenie, które to miejsce na dobre wpisało się w kalendarz spotkań branży TSL.

Wydarzenie to było też okazją do prezentacji wyników i planów Volvo Trucks Polska na najbliższe lata. Volvo niezmiennie jest liderem w zakresie elektromobilności transportu ciężkiego na rynku europejskim, i nieustannie poszerza swoją gamę elektrycznych samochodów ciężarowych, którą obecnie tworzą modele: FH, FM, FMX, FE i FL Electric.

Rekordowa VI edycja

Z każdym rokiem Targi 4Poland cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających. Podczas minionej edycji, na blisko 3000 osób, które odwiedziły Targi czekało 40 samochodów ciężarowych i niemal 70 wystawców. W tym roku na Torze odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą firm związanych z branżą transportową w zakresie: zabudów, paliw, olei, wyposażenia, finansowania, naczep i wielu innych.

Program VI edycji Targów 4Poland nie pozostawiał miejsca na nudę. Odwiedzający mogli wziąć udział w jazdach testowych elektrycznych pojazdów Volvo Trucks oraz doświadczyć kontrolowanych poślizgów na płycie poślizgowej pod okiem doświadczonych Instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Punktem kulminacyjnym dnia było podpisanie umowy z MBC Trans Marcin Ciołek na pierwszy w Polsce ciągnik elektryczny gamy FH 4x2, wyposażony w 3 silniki elektryczne oraz zestaw 6 baterii o pojemności 540 kWh i zasięgu 300 km. MBC Trans to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży transportu drogowego i logistyki. Zeroemisyjny pojazd wspiera strategię rozwoju spółki, opartą na zrównoważonych rozwiązaniach.

Ponadto odwiedzający mogli podziwiać kolekcję retro pojazdów Volvo, a na żądnych dodatkowych wrażeń czekała Strefa Elektryzujących Atrakcji. Nie zapomniano też o najmłodszych, którzy mogli spędzić radosny czas z animatorami w Strefie Volvo Kids. Dzień targowy zwieńczyło wyjątkowe show z udziałem samochodów ciężarowych Volvo i akrobacji lotniczych, oraz koncert gwiazdy wieczoru – Agnieszki Chylińskiej.

Volvo Trucks – wyniki i plany na przyszłość

Podczas śniadania prasowego, Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska, przedstawiła wyniki i osiągnięcia z minionych miesięcy. Poza wynikami biznesowymi, pokazano najciekawsze pojazdy wydane przez Volvo Trucks w Polsce, a także pokreślono dywersyfikację portfela inwestycji Volvo Trucks – spółka w ostatnim czasie zainwestowała w fotowoltaikę.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony