
Francja
Szacuje się, że we Francji wartość utraconej w wyniku podrabiania sprzedaży opon wyniosła 411 mln EUR, a utracone dochody dla legalnego przemysłu – ok. 7,6%. Wartość utraconej sprzedaży akumulatorów spowodowanej podrabianiem szacuje się na 27 mln EUR, a utracone dochody dla legalnego przemysłu na ok. 2%.
Zjednoczone Królestwo
Szacuje się, że w Zjednoczonym Królestwie wartość utraconej w wyniku podrabiania sprzedaży opon wyniosła 201 mln EUR (146 mln GBP), a utracone dochody dla legalnego przemysłu – 5,5%. Wartość utraconej sprzedaży akumulatorów spowodowanej podrabianiem szacuje się na 13 mln EUR (9 mln GBP), a utracone dochody dla legalnego przemysłu na ok. 1,4%.
Włochy
Szacuje się, że we Włoszech wartość utraconej w wyniku podrabiania sprzedaży opon wyniosła 256 mln EUR, a utracone dochody dla legalnego przemysłu to szacunkowo 5,9%. Wartość utraconej sprzedaży akumulatorów spowodowanej podrabianiem szacuje się na 18 mln EUR, a utracone dochody dla legalnego przemysłu na ok. 1,5%.
Hiszpania
Szacuje się, że w Hiszpanii wartość utraconej w wyniku podrabiania sprzedaży opon wyniosła 445 mln EUR, a utracone dochody dla legalnego przemysłu to szacunkowo 17,6%. Wartość utraconej sprzedaży akumulatorów spowodowanej podrabianiem szacuje się na 32 mln EUR, a utracone dochody dla legalnego przemysłu na ok. 4,6%.
Produkcja opon objęta niniejszą analizą obejmuje opony pojazdów (samochodów, motocykli itd.), sprzęt, meble i inne zastosowania, dętki do opon, bieżniki opon, ochraniacze dętek itd. oraz bieżnikowanie i regenerację opon. Akumulatory w niniejszej analizie obejmują ogniwa i baterie galwaniczne, jak również akumulatory kwasowo-ołowiowe, NiCd, NiMH, litowe oraz akumulatory o ogniwach suchych i mokrych.
EUIPO jest zdecentralizowaną agencją UE z siedzibą w Alicante (Hiszpania). Zarządza rejestracją znaku towarowego Unii Europejskiej (EUTM) i zarejestrowanego wzoru wspólnotowego (RCD); obydwa zapewniają ochronę własności intelektualnej we wszystkich 28 państwach członkowskich UE. EUIPO wykonuje także działania związane ze współpracą z krajowymi i regionalnymi unijnymi urzędami ds. własności intelektualnej. Europejskie obserwatorium do spraw naruszeń praw własności intelektualnej ustanowione w 2009 r. ma za zadanie wspieranie ochrony i egzekwowanie praw własności intelektualnej oraz pomoc w walce z rosnącym zagrożeniem naruszeniami praw własności intelektualnej w Europie. W dniu 5 czerwca 2012 r. obserwatorium przeniesiono w struktury EUIPO, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 386/2012.
Komentarze (1)