Części i regeneracja

Wydarzenia

ponad rok temu  14.12.2017, ~ Administrator   Czas czytania 5

Zakład produkujący sprężyny zawieszenia. Pierwszy etap produkcji to odwijanie i prostowanie drutu

Zakład produkujący sprężyny zawieszenia. Pierwszy etap produkcji to odwijanie i prostowanie drutu

Strona 3 z 3

Pierwsze to film nagrany w technice 360 stopni. Podczas wizyty w zakładach KYB w Czechach przekonaliśmy się osobiście, że to działa i przemawia do odbiorcy. Za pomocą okularów VR w wirtualnej rzeczywistości można uczestniczyć w teście starych i nowych amortyzatorów. Slalom i awaryjne hamowanie to zadania, jakim poddawane są dwa auta. Jedno z nich na nowych amortyzatorach KYB, drugie natomiast ma zużyte amortyzatory i przebieg 80 000 km. Doskonale widać różnicę w kontroli jazdy. Inny jest kąt nachylenia samochodu. W hamowaniu awaryjnym droga hamowania była krótsza o niemal całą długość samochodu. Film dostępny jest w serwisie YouTube, a do jego zaprezentowania klientom warsztatu wystarczą okulary VR.

Drugim rozwiązaniem przeznaczonym do edukacji kierowców jest aplikacja mobilna. Bezpłatna, dostępna w różnych wersjach językowych, spersonalizowana (także graficznie) dla danego warsztatu. Aplikacja przekazuje kierowcy informacje, jakie problemy w zawieszeniu jego pojazdu zostały zidentyfikowane oraz które komponenty należy wymienić. Dołączane są filmy pokazujące zagrożenie wynikające z dalszego użytkowania tych elementów. Kolejna opcja w aplikacji to prezentacja przeprowadzonej już, kompletnej naprawy, ze zdjęciami przed i po.

Wsparcie dla mechaników

KYB stara się wspierać mechaników nie tylko w budowaniu świadomości klientów warsztatów, ale także ich codziennej pracy. Wsparcie produktowo-techniczne to m.in. nowa strona internetowa w 14 ję- zykach, dostępna w wersji mobilnej (bardzo praktyczne rozwiązanie w warsztacie).

Znajdują się tam trójwymiarowe zdjęcia produktów, bardzo pomocne przy wyborze czę- ści zamiennych. Można sprawdzić np. czy uchwyty i mocowania są w odpowiednim miejscu. W aplikacji można zeskanować kod QR z opakowania produktu, aby w kilka sekund dostać informacje techniczne przydatne podczas montażu. Jest też blisko 130 filmów instruktażowych przedstawiających sytuacje, gdzie wymagana jest szczególna uwaga podczas wymiany amortyzatorów i sprężyn. Dotychczas filmy te obejrzano ponad trzy miliony razy.

– To, w jaki sposób wspieramy mechaników samochodowych i sprzedawców naszych produktów, to wynik badań rynku motoryzacyjnego i jego potrzeb. Wiemy, że tego oczekują i że to się sprawdza – podkreślali przedstawiciele firmy podczas prezentacji najnowszych rozwiązań.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony