Wyposażenie warsztatu

ponad rok temu  24.01.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Agregat prądotwórczy zbudowany jest z silnika spalinowego i prądnicy, zmieniającej ruch tłoków na prąd elektryczny w uzwojeniu. Następnie wygenerowana energia trafia od wybranego fragmentu sieci energetycznej lub do konkretnego urządzenia. To jest podstawa działania agregatora, ale poszczególne modele różnią się między sobą technicznymi parametrami. Kupując takie urządzenie, musisz konkretnie wiedzieć, czego szukasz i gdzie będzie to urządzenie używane. Jest to bardzo ważne, bo wiele zależy od wysokości jego napięcia.

Jednofazowe, to zazwyczaj agregatory turystyczne, do których podłączysz jedynie kompaktowe sprzęty elektryczne. Takie urządzenie z powodzenie możesz też wykorzystać w domu do zasilania urządzeń AGD i RTV. Co więcej agregatory trójfazowe mają dwa wyjścia – do urządzeń jedno i trójfazowych, dlatego jeśli nie wiesz dokładnie, jaki typ sprzętów będziesz zasilać, wybierz właśnie taki typ agregatora.

Moc też jest ważna!

Dany agregator będzie zasilał konkretne urządzenie, jeśli ma określoną moc. Podawana jest ona w Kw na tabliczce znamionowej w dwóch wartościach – albo przy pełnym obciążeniu i maksymalnym spalaniu, albo przy spalaniu o wartości 75%. Skąd wiadomo, o jakiej mocy wybrać agregat? Wystarczy dodać do siebie moc wszystkich urządzeń, które będą przez niego zasilane i zobaczyć, czy wychodzi suma większa od mocy agregatora. Jeśli tak, to właśnie taki typ urządzenia należy zakupić. Oczywiście obliczając moc maksymalnego poboru, należy brać zawsze pod uwagę moc maksymalną, a nie znamionową. Jest też taka zasada, że do potrzebnej mocy rozruchowej danego urządzenia zasilanego, należy zawsze dodać  30% więcej energii, aby obliczenia były miarodajne.

HONDA ECM2800 – wydajność i ekonomia!

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem jednofazowego agregatora, warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu - https://seger.pl/p/15/485/agregat-pradotworczy-honda-ecm2800-2-8kw--agregaty-pradotworcze-urzadzenia-budowlane.html. To niewielkie gabarytowo urządzenie HONDA ECM2800 ma kompaktową budowę, moc 2,8kW, jest wydajne i wyposażone w powiększony, ponad 14 litrowy zbiornik paliwa, na którym umieszczony jest wskaźnik poziomu paliwa. Gwarantuje też niezawodność i bardzo szybki rozruch. W agregacie zastosowano tzw. v-amortyzatory - chroniące układ silnika i prądnicy przed zerwaniem w czasie transportu, czy użytkowania w trudnych warunkach. Cały mechanizm zamknięty został w stalowej ramie, trwałej i dobrze zabezpieczonej. Przeciążeniowy wyłącznik termiczny prądnicy zwiększa bezpieczeństwo codziennej eksploatacji. Idealny na wyjazdy z przyczepą kempingową, na działkę do domku jednorodzinnego. Kupowany jest także przez firmy budowlane i remontowe.

Coś jeszcze?

Podczas zakupu zwracaj uwagę także na ilość decybeli generowanych przez urządzenie, zbiornik paliwa, rodzaj silnika i markę. Lepszy gatunkowo sprzęt, zapewni wydajniejszą pracę.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Andre 2 15 dni temu Witam. Ciekawy artykuł. Jeśli chcemy użytkować na krótki czas agregat to lepiej jest go wypożyczyć w firmie się tym specjalizującej https://www.kalemba.pl/wynajem... pozdrawiam
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Elektryk 1 ponad rok temu Sumaryczna moc wszystkich zasilanych odbiorników musi być MNIEJSZA od mocy agregatu, a "większa" jak wynika z załączonego tekstu... A poza tym, to nadal jest to dość duże uproszczenie, jak też przyjęcie 30% zapasu na rozruch... Dla określenia możliwości "mocowych" agregatu istotny jest nawet sposób wyprowadzenia mocy (najczęściej ilość i rodzaj zainstalowanych na nim gniazd wtykowych) itd. Przy agregatach prądotwórczych dość istotny jest także sposób regulacji i stabilizacji wytwarzanego napięcia.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony