Wyposażenie warsztatu

Ogumienie

Serwis ogumienia

Prawo

ponad rok temu  18.09.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Wykorzystaj okres przejściowy dla Twojego podnośnika. Każdy użytkownik ma rok od badania UDT (wykonanego od 1 czerwca 2019 roku) na obliczenie resursu i podjęcie decyzji „co dalej”? Serwis WSOP obliczy jego resurs zgodnie z aktualnymi przepisami i zasugeruje najkorzystniejsze rozwiązanie.

Koniec 2018 roku przyniósł nowe rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii (Dz.U. 2018 poz. 2176) w sprawie eksploatacji, modernizacji i napraw urządzeń transportu bliskiego (w skrócie: UTB). Do tych urządzeń zalicza się między innymi podnośniki samochodowe wykorzystywane w serwisach, warsztatach oraz stacjach kontroli pojazdów.

Czytaj także:
Bezpłatny kalkulator resursu podnośników

Nowe rozporządzenie, które weszło w życie 1 czerwca 2019 roku, wprowadza między innymi pojęcie resursu. Resurs to bezpieczny okres eksploatacji podnośnika określony liczbą cykli pracy (jeden cykl: podniesienie i opuszczenie pojazdu), uwzględniający rzeczywiste warunki użytkowania. Zgodnie z normą europejską EN1493 przewidywana trwałość podnośnika ustalona jest na 22 tysiące cykli. Przyjmując średnio 8 cykli dziennie daje to łącznie około 10 lat pracy podnośnika w serwisie. Serwis WSOP może wyliczyć resurs dla każdego podnośnika.

- Do przeprowadzenia takiego wyliczenia niezbędne jest oświadczenie, które wypełnia i przesyła do nas użytkownik. Oprócz kompletnych danych konkretnego urządzenia potwierdza w nim, że podnośnik jest użytkowany zgodnie z DTR producenta. Dodatkowo deklaruje także, czy jest poddawany okresowym przeglądom technicznym oraz jakie jest szacunkowe wykorzystanie podnośnika, tzn. ile cykli na dobę wykonuje. Na podstawie tych informacji przeprowadzamy wyliczenie resursu. W zależności od dokładności otrzymanych od użytkownika danych, do wyliczeń przyjmuje się jeszcze tzw. współczynnik niepewności – tłumaczy Wojciech Piechaczek, inżynier serwisu WSOP.

Obliczeń dokonuje Serwis WSOP, który po zakończeniu procedury wystawia dla każdego urządzenia dokument pod nazwą „Określenie stopnia wykorzystania resursu podnośnika samochodowego”.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 13
  WKURZONY
 • 8
  BRAK SŁÓW

Komentarze (5)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ REX 5 ponad rok temuocena: 100%  Jest coraz gorzej producenci i serwisanci wylobbowali sobie kolejne źródło łatwego dochodu, to jest tragedia, jedynie wprowadzenie Konfederacji do knesejmu może odsunąć. takich głupców od władzy. Kaczyński wyraźnie powiedział, jak ktoś nie umie sobie poradzić w tym złodziejskim kraju, to niech wyjedzie, albo zajmie się np. polityką. .Jak tak dalej będzie to jak skończy się jeden resurs, to zamiast pracować będziemy zaczynać drugi resurs, i tak my będziemy kit ogryzać a biurokracja będzie się pasła na naszej krzywdzie
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Muniek 4 ponad rok temuocena: 100%  Podłość urzędasów jest równomierna do ich głupoty .Jeszcze więcej takich debilnych przepisów i wysoka płaca minimalna i wykończą wszystkie porządne warsztaty. Wytrzymają to może tylko garażowcy. Warsztaty samochodowe to coś co rządy PISu chcą wykończyć w pierwszej kolejności.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ joko 3 ponad rok temuocena: 100%  głupoty nad głupotami tak jak z autami stare jeżdżą nowe stoją do naprawy
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Karol 2 ponad rok temuocena: 100%  Kabaret, jeszcze trochę to każą wyliczyć resurs własnej dupy, powołają do tego urząd i kolejny do kontroli tego pierwszego. Kto wie...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Normalny 1 ponad rok temuocena: 100%  Jak wyliczyć resurs urzędasa żeby się ich pozbyć i móc spokojnie pracować? Ewidentnie widać że bardzo zmalała sprzedaż podnośników i trzeba coś z tym zrobić, najlepiej byłoby produkować podnośniki tak jak np. elektronikę, gwarancja 2 lata, 2,5roku koniec, tylko że wtedy nikt by od takiego producenta nic nie kupił, więc najlepiej jest urzędowo zmusić warsztaty żeby złomowały całkowicie sprawne podnośniki, a że urzędnik mumijny jest przekupny, więc sprawa jest prosta, musisz i koniec.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony