ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

ponad rok temu  25.11.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Za nami wydarzenie „Sztuka Innowacji”, którym firma BASF Polska świętuje 30 lat obecności na polskim rynku. Współpraca, innowacje, rozwój oraz społeczna odpowiedzialność biznesu stanowiły tematykę przewodnią konferencji prasowej.

BASF Polska od 30 lat tworzy chemię dla zrównoważonej przyszłości. 24 listopada 2022 roku w Elektrowni Powiśle w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana z okazji tej celebracji.

Podczas konferencji prasowej wiele miejsca poświęcono rozwiązaniom dla gospodarki obiegu zamkniętego czy dążeniu do zeroemisyjności. Zwłaszcza podczas wystąpienia, w którym Sławomir Górski, Dyrektor Działu Performance Materials BASF Polska, omówił przykłady wielokrotnego użycia ścieru gumowego. Z kolei Katarzyna Jedynak – szefowa działu Customer Development oraz Sprzedaży, opowiedziała gościom o rozwiązaniach BASF dla gospodarki obiegu zamkniętego. Zaprezentowała m.in. szczegóły projektu ChemCycling™, czyli chemicznego recyclingu, który pozwala na produkcję spodni trekkingowych ze zużytych opon, a także biodegradowalny polimer ecovio – z którego produkowane są m.in. worki na bioodpady czy folia do ściółkowania, wykorzystywana w rolnictwie.

Współpraca, innowacje, rozwój

Podczas spotkania Dyrektorka Zarządzająca BASF Polska Katarzyna Byczkowska zwróciła uwagę na wyzwania, z którymi zmagają się branże bliskie BASF, takie jak branża rolnicza, zdrowie i higiena człowieka, motoryzacja i transport czy budownictwo. Wspomniała także o takich segmentach jak energia, gospodarka tworzywami sztucznymi czy digitalizacja, w których także pojawia się przestrzeń do wprowadzania innowacji. W większości obszarów głównym wyzwaniem współczesności jest ograniczanie emisji CO2, na które BASF ma w swoim portfolio wiele innowacyjnych odpowiedzi, o których opowiedzieli eksperci z działów BASF Polska w kolejnej części spotkania.

- Naszą globalną strategią już od wielu lat jest tworzenie chemii dla zrównoważonego rozwoju. Globalnie i lokalnie skupiamy się na tworzeniu i implementacji innowacyjnych produktów zgodnych z tą właśnie strategią niezależnie od wyzwań, które stawia przed nami sytuacja gospodarcza. W naszych planach koncentrujemy się m.in. na rozwiązaniach dla gospodarki obiegu zamkniętego czy dążeniu do zeroemisyjności. BASF wspiera cele Europejskiego Zielonego Ładu i ambicje Europy w dążeniu do neutralności klimatycznej, poprzez dostarczanie innowacji… - powiedziała Katarzyna Byczkowska, dyrektorka zarządzająca BASF Polska.

Fot. BASF Polska

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony