Ogumienie

Wydarzenia

5 miesięcy temu  20.01.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Spółka Bridgestone Corporation, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy, po raz pierwszy wystawiała swoje produkty na corocznych targach Consumer Electronics Show (CES), które odbyły się w Las Vegas od 7 do 10 stycznia 2020 r. Na swoim interaktywnym stoisku spółka przedstawiła szereg rozwiązań z zakresu mobilności, które mają wspierać technologie, szczególnie w obszarze zwiększania bezpieczeństwa i maksymalizacji wydajności jazdy.

Targi CES to dla Bridgestone wyjątkowa okazja, by zaprezentować, w jaki sposób zmieniamy się i dążymy do osiągnięcia pozycji najbardziej godnego zaufania partnera w zakresie mobilności” – powiedział TJ Higgins, wiceprezes i dyrektor Bridgestone odpowiedzialny za działania strategiczne na poziomie globalnym. „Od niemal 90 lat Bridgestone wykorzystuje dorobek badawczo-rozwojowy, aby tworzyć zaawansowane produkty, usługi i rozwiązania dla świata będącego ciągłym ruchu. Patrząc w przyszłość, chcemy opierać nasze działania na solidnym fundamencie wiedzy o oponach i wprowadzać szereg nowatorskich rozwiązań cyfrowych, aby oferować kompleksowe produkty i usługi, które zwiększają bezpieczeństwo, są przyjazne dla środowiska i wspierają rozwój społeczeństwa”.

Bridgestone przedstawił na targach CES wiele najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu mobilności, w tym:

Bezpowietrzne opony Bridgestone – Bridgestone czerpie z niemal 90-letniej tradycji wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów, aby tworzyć opony, które umożliwiają bezpieczne, płynne poruszanie się po drogach. Na CES Bridgestone zaprezentuje gamę zaawansowanych technologicznie opon nie wymagających pompowania, w tym modele koncepcyjne do aut osobowych i flot pojazdów użytkowych. Podczas CES na stoisku firmy będzie można zobaczyć, jak konstrukcja bezpowietrznej opony marki Bridgestone łączy ze sobą bieżnik opony i koło, tworząc jeden wytrzymały, maksymalnie wzmocniony produkt. Opony zaprojektowano tak, by wyeliminować konieczność pompowania, co w rzeczywistości wyklucza ryzyko i czas przestojów, jakie wiążą się z ich ewentualnym przebiciem. Bridgestone zaprezentuje także niewymagające pompowania, elastyczne opony i koła do łazika, który jest obecnie budowany na potrzeby międzynarodowych misji kosmicznych.

Proaktywna inteligenta technologia opon mająca na celu poprawę bezpieczeństwa – Brak świadomości jakie zjawiska zachodzą w oponie i na nawierzchni drogi jest barierą dla prawdziwie autonomicznej jazdy. Wykorzystując dane i możliwości przeprowadzenia symulacji, Bridgestone wychodzi naprzeciw tej potrzebie tworząc najnowszej generacji cyfrowe odwzorowanie rzeczywistej opony. Podczas CES Bridgestone pokaże, jak wykorzystać cyfrowy odpowiednik opony i połączone rozwiązania technologiczne w procesie przewidywania, które prowadzi do realnych działań i może przyczynić się do zwiększenia precyzji działania samochodowych systemów bezpieczeństwa.

Tagi: Bridgestone, CES,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony