ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Transport

ponad rok temu  08.03.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

ILS Sp. z o.o., jedna z największych firm w branży logistycznej w Polsce wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Inter Cars, nawiązuje współpracę z duńskim partnerem, firmą DANX, częścią grupy DANX Carousel – specjalistą w zakresie usług typu time critical in-night, gdzie gwarancja terminowości dostawy jest kluczowym wymogiem. Obie firmy tworzą nową spółkę joint venture.

Zarówno ILS, jak i DANX, mają bogate doświadczenie w dostawach i logistyce części zamiennych. Współpraca przyniesie wymierne korzyści obu spółkom, tworząc synergiczne partnerstwo i wzajemne uzupełnienie ofert. Współpraca z ILS umożliwi firmie DANX otwarcie się na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, natomiast ILS będzie mógł skorzystać z kompetencji softwarowych i szerokiego portfolio międzynarodowych klientów DANX.

DANX świadczy usługi we wszystkich rodzajach dystrybucji części zamiennych, a dzięki rozbudowanej sieci magazynów i hubów, gwarantuje dystrybucję w nocy (in-night) w czasie krótszym niż 12 godzin, z dostawą przed godziną 07:00 następnego dnia rano. Firma oferuje swoje usługi w 7 krajach europejskich i pokrywa region skandynawski i kraje bałtyckie. Dzięki pełnej i kompleksowej platformie IT zintegrowanej z przepływami pracy i procesami klientów, DANX pomaga swoim klientom zoptymalizować ich łańcuch dostaw poprzez minimalizację czasu dostawy i produkcji.

Mając ambicję stworzenia paneuropejskiego dostawcy usług typu time-critical, DANX połączył się w 2022 roku z Carousel Logistics.

– Polska gospodarka wykazała silny wzrost. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest szybkie reagowanie na zmiany na rynku. ILS to jedna z największych firm logistycznych w Polsce, oferująca nie tylko obecność na rynku polskim, ale także dogłębną wiedzę i ogromne doświadczenie, które nie ma sobie równych w tym regionie. Przy najwyższym w historii zapotrzebowaniu na logistykę nocną, to partnerstwo łączy najlepszą wiedzę, dynamiczne rozwiązania i silną sieć, celem zapewnienia naszym klientom wsparcia na rosnącym i zmieniającym się rynku – oznajmia Lars Bo Larsen, Dyrektor Zarządzający DANX w Danii i Polsce.

– To wspólne przedsięwzięcie zapewni również szerokie wsparcie dla naszych ambitnych planów rozwoju. Zapewni na przykład idealną podstawę dla rozwijających się specjalizacji sektorowych, takich jak obsługa materiałów i technologia/IT, które mogą czerpać korzyści z naszej rozległej sieci PUDO. Ostatecznie jest to świetna współpraca i nie możemy się doczekać, aby ją rozpocząć – dodaje Lars Bo Larsen.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony