nie przegap Świat Opon

ponad rok temu  04.10.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Za nami oficjalne otwarcie pierwszej w Stanach Zjednoczonych fabryki Nokian Tyres położonej w Dayton w stanie Tennessee. Na terenie kompleksu o powierzchni ponad 77 100 metrów kwadratowych znajduje się jeden z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcji opon na świecie.

Po osiągnięciu pełnej zdolności produkcyjnej fabryka wytwarzać będzie około czterech milionów opon rocznie. Na tym etapie zakład ma zatrudniać aż 400 pracowników. Proces produkcji przebiegać będzie zgodnie z wyznawanymi przez Nokian Tyres wartościami w zakresie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Fabryka jest obecnie w fazie testowania linii produkcyjnych, a gotowość produkcyjną ma osiągnąć na początku 2020 roku.

Nokian Tyres chce w ciągu kolejnych pięciu lat podwoić sprzedaż w Ameryce Północnej

Otwarcie fabryki w Dayton to ważny krok w rozwoju firmy – mówi prezes i dyrektor generalny Nokian Tyres, Hille Korhonen. - Dzięki wzorowej współpracy naszemu międzynarodowemu zespołowi udało się wprowadzić wizję firmy w życie, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Nowa fabryka w Stanach Zjednoczonych pozwoli nam zbudować i utrzymać doskonałe relacje z klientami, a jednocześnie oferować bezpieczne i przyjazne dla środowiska produkty w pełni odpowiadające potrzebom amerykańskich konsumentów.

Nokian Tyres jako pierwsze wprowadziło na rynek opony zimowe i całoroczne. Obecnie ta fińska firma w dalszym ciągu oferuje wysokiej jakości opony do samochodów osobowych, w tym także opony całoroczne, produkowane w zakładach w Finlandii i Rosji. Fabryka w Dayton pozwoli firmie zaspokoić rosnący popyt na opony w Ameryce Północnej, a także odpowiednio reagować na zmieniającą się sytuację na rynkach opon całorocznych i uniwersalnych.

Zakład produkcyjny w Dayton jest owocem współpracy kierownictwa oddziału północnoamerykańskiego, ekspertów z Finlandii i Rosji, pracowników budowlanych, instalatorów sprzętu oraz lokalnego personelu entuzjastycznie nastawionego do produkcji jednych z najbezpieczniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska opon na kontynencie.

Nowy obiekt funkcjonować będzie zgodnie z surowymi standardami w zakresie zrównoważonego rozwoju w celu ograniczenia odpadów i zmniejszenia emisji. Na parkingu zainstalowane zostaną panele słoneczne dostarczające fabryce 3 megawaty energii, a powstałe w procesie produkcji nadwyżki materiałów będą ponownie wprowadzane do obiegu. We wrześniu firma Nokian Tyres już trzeci rok z rzędu włączona została do indeksu Dow Jones Sustainability. Tym samym dołączyła ona do grona 10% najbardziej zrównoważonych firm na świecie.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony