ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

Warto wiedzieć

Marketing w warsztacie

ponad rok temu  15.12.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Nokian Tyres uwzględniono w indeksie Dow Jones Sustainability Europe Index - wśród najbardziej zrównoważonych firm w Europie.

Firma Nokian Tyres uzyskała 75 punktów (na 100) w ocenie 2022 S&P Global’s Corporate Sustainability Assessment. Osiągnęła maksymalną liczbę punktów w kryteriach: Zarządzanie Jakością i Wycofywaniem Produktu, Raportowanie Środowiskowe oraz Raportowanie Społeczne.

Uwzględnienie w indeksie Dow Jones Sustainability Europe Index oznacza, że firma należy do europejskich firm notowanych na giełdzie, które znajdują się w czołówce pod względem zrównoważonego rozwoju. Wspomnijmy, że z sektora „samochody i części samochodowe” do indeksu Dow Jones Sustainability Europe Index wybrano zaledwie trzy firmy. Nokian Tyres była także najlepsza pod kątem kryterium bezpieczeństwa i higiena pracy (82 punkty).

- Zrównoważony rozwój to jeden z pięciu filarów strategii Nokian Tyres, dlatego jesteśmy dumni ze znalezienia się w indeksie Dow Jones Sustainability Index. Mamy ambitne cele dotyczące ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenia udziału surowców odnawialnych lub odzyskanych w naszych oponach, oczywiście bez szkód dla bezpieczeństwa. W początkach 2023 roku rozpoczniemy w Oradei w Rumunii budowę pierwszej fabryki z zerowymi emisjami CO2 w przemyśle oponiarskim - mówi Teppo Huovila, Wiceprezes Zarządu do spraw jakości i zrównoważonego rozwoju.

Dodajmy, że ocena korporacyjnego zrównoważonego rozwoju (Corporate Sustainability Assessment) przeprowadzana przez S&P Global skupia się na kryteriach, które są zarówno charakterystyczne dla danej branży, jak i istotne z finansowego punktu widzenia. Tegoroczna ocena firm opierała się głównie na ich działalności w roku 2021. Tylko czołowe firmy z każdej branży są każdego roku włączane do indeksu. Ocena S&P Global obejmuje ponad 3500 firm z całego świata.

Fot. Nokian Tyres

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony