Ogumienie

Opony

nie przegap Świat Opon

ponad rok temu  17.07.2018, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

- Spodziewamy się 400 wystawców i 20 tysięcy gości z całego świata, dla których przygotowaliśmy 37 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej – mówią organizatorzy CITEXPO, największych w regionie Azji i Pacyfiku targów branży oponiarskiej. Targi odbędą się w dniach 20-22 sierpnia w Szanghaju.

To już szesnasta edycja tych targów. I w tym miejscu warto podkreśić, że ponad 80% firm, które brały udział w pierwszej edycji CITEXPO, do dziś bierze udział w tym wydarzeniu. Główne grupy produktów prezentowanych na targach to felgi i opony do wszystkich grup pojazdów - osobówek, ciężarówek, motocykli, maszyn przemysłowych, budowlanych i z sektora OTR. Będą też prezentowane części i urządzenia do naprawy i wymiany opon.

Na targi przyjeżdżają goście z całego świata. Połowa z nich przybywa z Chin (z całego kraju), a pozostali z krajów Azji Południowo-Wschodniej (23%), Azji Wschodniej (21%), Azji Południowej I Bliskiego Wschodu (po 12,5%), Ameryki Północnej i Europy (po 7,5%), Oceanii (6%), Ameryki Południowej i Afryki (po 5%). - W zeszłym roku na CITEXPO targi goście zjechali ze 112 krajów – mówią organizatorzy.

Co wyróżnia targi CITEXPO na tle innych wydarzeń?

- Jesteśmy najbardziej umiędzynarodowionym wydarzeniem tego typu. W porównaniu z innymi targami w tej branży, nigdzie indziej targowi goście nie są tak zróżnicowani pod kątem kraju pochodzenia. U nas wystawcy prezentują się dosłownie całemu światu – podkreślają przedstawiciele komitetu organizującego CITEXPO.

Przemysł oponiarski w Chinach

Aby być dobrym sprzedawcą lub dystrybutorem opon i wyróżniać się na tle innych, twierdzą organizatorzy targów, należy bardzo dobrze znać rynek. Widzieć jego problemy, trendy, ale też potrzeby klientów. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest eksploracja największego rynku opon na świecie - chińskiego. Dlaczego warto poznawać branżę i rozwijać swoją wiedzę właśnie na przykładzie tego rynku? Organizatorzy CITEXPO podają szerg powodów:

1) Bariery handlowe, który przychodzą i odchodzą, a w każdej sytuacji trzeba umieć się odnaleźć. W marcu tego roku amerykański Departament Handlu obniżył wielkość cła na chińskie opony, ale z kolei Unia Europejska wprowadza cła antydumpingowe. Rynek się zmienia, państwa negocjują. Trzeba być gotowym na wszystko. Jak to zrobić? Można podejrzeć rynek chiński, którydziała właśnie w taki sposób.

Tagi: CITEXPO,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony