
Shanghai Motor Vehicle Inspection Center (SMVIC).
szybsze i tańsze badanie produktów kierowanych na rynek chiński (poprzez stworzenie możliwości prowadzenia badań i homologacji w Polsce),
odnalezienie się w gąszczu obowiązujących tam przepisów i wymagań związanych z wejściem na rynek chiński,
korzystanie na preferencyjnych warunkach z infrastruktury, zaplecza badawczego, czy przestrzeni biurowej SMVIC,
łatwiejsze nawiązywanie relacji z największymi producentami motoryzacyjnymi w Chinach.
- Nawiązana współpraca to także jeden z elementów budowania rozpoznawalności polskiej marki za granicą - mówi Bartosz Mielecki, dyrektor zarządzający Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. - Aby stać się widocznymi w Chinach, będziemy tworzyć i rozwijać tam całą sieć powiązań branżowych. W tym celu stworzyliśmy nasze biuro w Szanghaju, przygotowujemy już współpracę z największym uniwersytetem motoryzacyjnym w Chinach, będziemy organizować wspólne stoiska polskich firm na najciekawszych imprezach motoryzacyjnych, wykorzystywać relacje zbudowane tam przez obecnych tam naszych ambasadorów - członków PGM, którzy już mają tam swoje zakłady produkcyjne lub są obecni w chińskich sieciach dystrybucyjnych. Szansę na skuteczne zaistnienie na tym rynku mamy tylko jeżeli będziemy ze sobą współpracować!
Podpisanie porozumienia znakomicie wpisało się w odbywające się w tym samym czasie w Szanghaju pierwsze targi China International Import Expo, intensywnie promowane przez prezydenta Xi Jinpinga. W swoich założeniach mają one pokazać światu otwartość Chin na dostawców z całego świata. Na targach wspólnie zaprezentowało się 7 polskich wystawców z branży motoryzacyjnej, choć grono zainteresowanych było jeszcze większe. Swoje stoiska tam miały m.in. PIMOT i PGM.
(PAIH/PGM/PIMOT)
Komentarze (0)