Ogumienie

Wydarzenia

3 miesiące temu  13.10.2020, ~ Administrator   

Fot. Facebook "Prowadzę Jestem Trzeźwy"

Strona 1 z 2

Najnowsza odsłona kampanii społecznej „Prowadzę Jestem Trzeźwy” wystartowała w województwie śląskim w połowie września pod hasłem „Dołącz do mnie!”. Do akcji włączyła się właśnie marka Pirelli, której ambasador Kajetan Kajetanowicz - rajdowy Wicemistrz Świata WRC2 2019 i trzykrotny rajdowy Mistrz Europy, jest jednocześnie twarzą tegorocznej ogólnopolskiej edycji kampanii.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej oraz przechodniów na niebezpieczeństwo prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych. Partnerami ogólnopolskiej odsłony kampanii zostali Pirelli i Business Consulting.

„Prowadzę jestem trzeźwy” to kampania społeczna, której celem jest promowanie zdrowego
i trzeźwego stylu życia. Została zapoczątkowana 21 lat temu przez Krzysztofa Gmyrka, ks. Piotra Brząkalika i dr. Krzysztofa Wilgusa. Projekt jest kontynuowany przez syna Krzysztofa, Pawła Gmyrka – obecnego Prezesa Fundacji. Kampania „Prowadzę jestem trzeźwy” wspiera bezpieczeństwo na polskich drogach, a jej symbol – brelok do kluczyków samochodowych towarzyszy w podróży już ponad 200 tysiącom osób w całym kraju, a od 2010 roku także za granicą. Działania Fundacji poparło do tej pory ponad 100 polskich miejscowości. Teraz do partnerów, którzy wspierają akcję dołączyła także marka Pirelli Polska.

- Gdy dowiedzieliśmy się o starcie kampanii „Prowadzę jestem trzeźwy” w województwie śląskim zdecydowaliśmy, że wesprzemy Fundację Trzeźwość i włączymy się w tę ważną społecznie akcję. Nasza firma bardzo chętnie angażuje się we wszelkie inicjatywy, których celem jest promowanie bezpieczeństwa na drodze oraz zwiększenie świadomości społecznej w kontekście właściwego i odpowiedzialnego zachowania kierowców w naszym kraju – mówi Monika Jamiołkowska, Marketing Manager Pirelli Polska.

Jak zauważa prezes Fundacji Trzeźwość Paweł Gmyrek, dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu od Pirelli możliwe było rozszerzenie zasięgu tegorocznej akcji o kolejne miasta.

- Włączenie się marki Pirelli Polska w kampanię „Prowadzę jestem trzeźwy – dołącz do mnie!” sprawiło, że z akcji o charakterze wojewódzkim, możemy działać ogólnopolsko. To ogromna radość wiedzieć, że wokół nas istnieją marki, które zwracają uwagę na takie problemy jak nietrzeźwość za kierownicą i chcą razem z nami zrobić coś pożytecznego – podkreśla Paweł Gmyrek. – Rozpoczęliśmy właśnie kampanię outdoorową, w social mediach na terenie Krakowa i Warszawy oraz emisję naszego najnowszego klipu w wybranych stacjach telewizyjnych. Bez Pirelli Polska nie byłoby to możliwe – dodaje.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony