Warto wiedzieć

Wydarzenia

TARGI

Zagraniczne

ponad rok temu  09.04.2019, ~ Administrator   

Miejsce: Dubaj

Data rozpoczęcia: 10.06.2019

Data zakończenia: 12.06.2019

Christophe Vloebergh, CASE Implementation Manager for Mercedes-Benz Cars Middle East

Christophe Vloebergh, CASE Implementation Manager for Mercedes-Benz Cars Middle East

Strona 1 z 2

Blisko połowa klientów salonów samochodowych na Bliskim Wschodzie twierdzi, że w ciągu dwóch najbliższych lat jest skłonna zdecydować się na zakup elektryka! Jaka jest więc przyszłość motoryzacyjnego aftermarketu na Bliskim Wschodzie? W jakim kierunku warto inwestować w tym regionie? - To na pewno przepływ informacji pomiędzy pojazdami i sztuczna inteligencja w samochodach - przekonywali eksperci uczestniczący w konferencji Automechanika Dubai Network, która pod koniec marca odbyła się po raz dwunasty.

Autonomiczne pojazdy (bez kierowcy), elektromobilność i dzielenie się pojazdami przez wielu kierowców – to trendy motoryzacyjne znane na całym świecie. Zakładać można, że w bogatych krajach Bliskiego Wschodu najnowocześniejsze, a więc i najdroższe, rozwiązania pojawią się szybciej w porównaniu z resztą świata. Nie pozostanie to bez wpływu na branżę aftermarketową.

- Nowe technologie zmienią cały łańcuch dostaw, ale ważniejsze jest to, że otwierają nowe możliwości – mówi Vishal Sanghavi z firmy badawczej Aranca. Przekonuje, że większe wykorzystywanie pojazdów związane m.in. z carsharingiem przełoży się na większe przychody z napraw i sprzedaży części zamiennych, bo częściej eksploatowane pojazdy będą tego częściej wymagać. Sanghavi wskazał też, że internet w samochodach i związany z nim dostęp do szeregu informacji o pojeździe i kierowcy pozwoli wielu dostawcom towarów i usług szybciej i bardziej trafnie odpowiadać na potrzeby klientów. - Można dzięki temu budować nowe, bezpośrednie relacji dostawców towarów i usług z klientami. Tylko trzeba do tego się przygotować – zaznacza. Przykład? Samochód sam może poinformować zaprzyjaźniony warsztat, że zbliża się termin wymiany klocków hamulcowych, złożyć zamówienie na produkt i zarezerwować termin w warsztacie.

Ekspert firmy Aranca doradzał producentom części i rozwiązań, by skoncentrować się na rozwijaniu usług związanych z łącznością samochodów, a więc elementem niezbędnym w motoryzacji przyszłości.

- Zaawansowane rozwiązania telematyczne, łączność pojazd-pojazd oraz rozwiązania informacyjno-rozrywkowe na pokładzie samochodu to dziś najbardziej poszukiwane innowacje w motoryzacji na Bliskim Wschodzie – powiedział. Przedstawił dane, według których do 2023 roku po drogach Bliskiego Wschodu będzie jeździć 6,7 milionów pojazdów wyposażonych w „pewien” poziom łączności z innym pojazdem.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony