Warto wiedzieć

Marketing w warsztacie

miesiąc temu  19.05.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 2

Produkt firmy Continental zdobywa prestiżowe nagrody za wzornictwo. Międzynarodowe jury doceniło funkcjonalność i innowacyjne wzornictwo nowej opony sportowej.

Nowa opona sportowa z Hanoweru zdobyła właśnie dwie spośród najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród w dziedzinie designu – Red Dot Award: Product Design oraz iF DESIGN AWARD.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasz sportowy flagowy produkt nie tylko przekonał do siebie fanów motoryzacji, ale także, że eksperci w dziedzinie wzornictwa z całego świata docenili naszą pracę, przyznając nam ważne nagrody - powiedział Enno Straten, szef działu strategii, analiz i marketingu opon EMEA w Continental.

Tworząc nową oponę projektanci kierowali się trzema głównymi celami: po pierwsze, opracowanie godnej zaufania następnej generacji dla długiej linii udanych opon SportContact™. Po drugie, opracowane innowacje powinny być możliwie najbardziej zauważalne. I po trzecie, język projektowania musiał być zgodny z językiem projektowania nowoczesnych samochodów sportowych.

Renomowana nagroda Red Dot za wzornictwo produktu

W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacji, 48 członków międzynarodowego jury Red Dot 2022 indywidualnie oceniło każde ze zgłoszeń z 60 krajów do nagrody Red Dot: Product Design. Nagrody otrzymały tylko te produkty, które przekonały ekspertów wyjątkową jakością wzornictwa – w tym opona Continental SportContact™ 7. Zdaniem jury, nagrodzone firmy swoimi zgłoszeniami wyznaczyły nowe standardy w branży wzornictwa.

SportContact™ 7 zwycięża wśród prawie 11 000 zgłoszeń

Sportowa opona UHP zdobyła również tegoroczną nagrodę iF DESIGN AWARD, stając się tym samym jednym ze zwycięzców znanego na całym świecie konkursu wzornictwa. Nagroda została przyznana w obszarze „Produkt”, w kategorii „Samochód/pojazd”. iF DESIGN AWARD jest przyznawana raz w roku przez najstarszą na świecie niezależną instytucję zajmującą się wzornictwem, iF International Forum Design GmbH. Opona SportContact™ 7 zachwyciła 132-osobowe, niezależne, międzynarodowe jury przede wszystkim swoją innowacyjną formą i funkcjonalnością. A liczba kandydatów była duża: jurorzy musieli przyznać znak jakości wyłaniając zwycięzców spośród prawie 11 000 zgłoszeń z 57 krajów.

O Red Dot Award

Red Dot Design Award to jeden z największych konkursów wzornictwa na świecie. W trzech dyscyplinach uczestnicy zgłaszają produkty, prace komunikacyjne i marki, a także prototypy i koncepcje. Nagroda „Red Dot” jest międzynarodowym symbolem dobrej jakości wzornictwa. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.red-dot.de.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony