W Poznaniu odbywają się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM 2017. Na terenie kompleksu MTP spotykają się wystawcy z Polski oraz z państw Europy Środkowo-Wschodniej, którzy prezentują zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi oraz promowaniu postaw proekologicznych. Targi POL-ECO SYSTEM odbywają się pod hasłami #ODPADY #POWIETRZE #ENERGIA #WODA #TECHNIKA KOMUNALNA i #ECO-TRANSPORT.
W ciągu trzech dni odwiedzający kompleks MTP w Poznaniu mogą zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, a także odwiedzić stanowiska organizacji rządowych i pozarządowych, by dowiedzieć się więcej na temat ochrony środowiska, ekologicznego transportu, elektromobilności, gospodarowania odpadami czy ochrony Bałtyku.
Targi POL-ECO SYSTEM to także panele dyskusyjne i spotkania z przedstawicielami wielu środowisk działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzięki współpracy ekspertów i liderów z dziedziny ekologii, ochrony środowiska, przedstawicieli świata biznesu oraz usług komunalnych, podczas targów powstała specjalna przestrzeń edukacyjna poświęcona wymianie myśli i idei, której zadaniem jest informowanie odwiedzających o tym, jak funkcjonować bardziej ekologicznie i ekonomicznie.
Jedną z koncepcji, szeroko prezentowaną podczas październikowego wydarzenia, jest e-mobility i lektromobilność, która odnosi się zarówno do technicznych i eksploatacyjnych aspektów dotyczących pojazdów elektrycznych, technologii oraz infrastruktury ładowania, jak również kwestii społeczno-gospodarczo-prawnych związanych z projektowaniem, produkcją, nabywaniem i używaniem pojazdów elektrycznych.
Z powyższymi zagadnieniami można zapoznać się na stoisku Instytutu Ochrony Środowiska (nr. 44 w pawilonie 5a), gdzie powstała Strefa Animacji Elektromobilności Instytutu. Organizowane są tam liczne animacje, warsztaty
z robotyki czy spotkania, podczas których zainteresowani dowiedzą się więcej na temat planu wprowadzenia elektrycznych samochodów w Polsce oraz rozwoju innowacji systemowych w tym obszarze. Za organizację i obsługę stanowiska Instytutu odpowiada Agencja Berm Creative Production Group. Pracami zespołu kierowała Magda Świderska – Maruszak.
Przygotowując projekt 200-metrowego stoiska chcieliśmy jak najlepiej wyeksponować wszystkie instytucje. Poza strefą elektromobilności Instytutu, swoje stanowiska wystawiennicze mają tam także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polski Instytut Geologiczny, Instytut Badawczy Leśnictwa oraz Ministerstwo Środowiska. Każda z nich potrzebowała zatem swojej przestrzeni, funkcjonalnej i wygodnej, zarówno dla przedstawicieli instytucji, jak i gości – mówi Janusz Jabłoński, Prezes Zarządu Berm Creative Production Group. Organizacja tak dużego stanowiska, składającego się z kilku stref dedykowanych każdej instytucji, była dla nas dużym wyzwaniem. Chcieliśmy stworzyć spójną przestrzeń, podkreślając jednocześnie ich różnorodność oraz eksponując atrakcje przygotowane dla zwiedzających – dodaje.
Komentarze (3)