ReklamaB1 ŚO prinxtire 08.09-08.11 Piotr

Ogumienie

Marketing w warsztacie

ponad rok temu  12.05.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 5

Strona 2 z 3

Yokohama ponownie dostarczy opony wyścigowe ADVAN A005 i ADVAN A006A do regionalnych serii TCR, w tym TCR Skandynawia. Oprócz tego, firma będzie wspierać Porsche Sprint Challenge North America by Yokohama, Yokohama Drivers Cup USA oraz INTER PROTO Series rozgrywane w Japonii.

Formula Races

Opony marki Yokohama są oponami kontrolnymi w japońskich mistrzostwach SUPER FORMULA Championship od 2016 roku. W 2022 roku ponownie będą to ADVAN A005 oraz ADVAN A006. Od 2023 roku firma planuje dostarczać do serii SUPER FORMULA opony wyścigowe wykonane z trwałych materiałów, w tym składników pochodzenia naturalnego i surowców nadających się do recyklingu. W tym celu będzie testować nowe opony przed i po każdym z tegorocznych siedmiu wyścigów z serii SUPER FORMULA.

Kierowca, który wygra mistrzostwa serii SUPER FORMULA LIGHTS, zakwalifikuje się do udziału w kończącym sezon teście debiutantów SUPER FORMULA. W związku z tym seria SUPER FORMULA LIGHTS stała się znana jako „Brama do zostania najlepszym kierowcą”. Yokohama dostarczy tu opony ADVAN A005 i ADVAN A006.

Rajdy

Rajdowe Mistrzostwa Japonii to także opony Yokohama. Japoński koncerm wyposaży zespoły w opony o wysokich osiągach, które mogą bezpiecznie prowadzić do mistrzostwa. W tym roku ponownie będą to ADVAN A08B i ADVAN A052 do użytku na asfalcie oraz ADVAN A053 do użytku na szutrze. W tym roku firma dostarczy opony ADVAN A053* do Subaru Rally Team USA uczestniczącego w ARA National Rally Championship Series w USA. Będzie również dostarczać opony ADVAN zespołom biorącym udział w Nitro Rallycross (NRX), który rozpoczął się w 2021 roku w Ameryce Północnej i w tym roku rozszerzy się na Europę i Bliski Wschód. Oprócz dalszego wspierania kilku zespołów ścigających się konwencjonalnymi pojazdami z silnikami spalinowymi, Yokohama dostarczy swoje opony ADVAN 10 pojazdom uczestniczącym w nowej kategorii - pojazdów elektrycznych.

Konkurencje szybkościowe

To wiele imprez, począwszy od Gymkhana – Mistrzostw Japonii. Gymkhana to zawody, w których samochody jadą na czas, jeden po drugim, po utwardzonym torze z przeszkodami. W 2022 roku o mistrzostwo serii będzie rywalizować wiele aut wyposażonych w opony ADVAN A08B, ADVAN A052 i ADVAN A050. Zawody Dirt Trial również oparte są na przejazdach na czas, w których samochody jadą jeden po drugim, ale w tym przypadku tor nie jest utwardzony. W tych zawodach Yokohama wspiera zespoły walczące o mistrzostwo serii w kilku klasach, z gamą opon na różne nawierzchnie: ADVAN A053, ADVAN A031 do bardziej miękkich nawierzchni i ADVAN A036 do ultratwardych nawierzchni.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony