Wydarzenia

miesiąc temu  08.06.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Koncern ZF ogłosił zawarcie długoterminowej umowy z firmą Goodyear, łącząc swoje zaawansowane rozwiązania do zarządzania flotą (FMS – Fleet Management Solution) marki Transics z asortymentem wysokowydajnych opon i rozwiązaniami mobilnymi firmy Goodyear. Początkowo ZF i Goodyear będą oferować europejskim flotom pojazdów użytkowych zintegrowany pakiet aplikacji do zarządzania flotą i oponami, obsługujący floty mieszane i wielomarkowe.

Poprzez kompatybilne i elastyczne rozwiązanie, oparte na jednej skrzynce telematycznej,
TX-TRAILERPULSETM, floty mogą uzyskać dostęp do usług i wsparcia obu firm, w tym do danych dotyczących opon Goodyear i pełnego dostępu do rozwiązań ZF Transics FMS, TX-TRAILERFITTM oraz TX-CONNECTTM.

Współpraca ZF z Goodyear bazuje na fachowej wiedzy i rozległych możliwościach dwóch liderów swoich branż, które podejmują wspólne działania, by móc oferować europejskim flotom i producentom naczep korzyści płynące z kompleksowego rozwiązania do zarządzania flotą. – powiedział Peter Bal, Lider Biznesu Cyfrowej Obsługi Klienta EMEA z Działu systemów kontroli pojazdów użytkowych firmy ZF. „Nasze zdolności do dostarczania zintegrowanych rozwiązań przy zmniejszonych nakładach inwestycyjnych w sprzęt oznaczają, że europejskie floty handlowe mogą skorzystać na uproszczonych operacjach, dążąc do uzyskania dalszego zwiększenia wydajności, polepszenia bezpieczeństwa i poprawy ochrony ładunku. Ten system pomoże również dostosować pojazdy do nadchodzących przepisów  UE GSR5, które stawiają wymóg, aby ciężkie pojazdy użytkowe (HCV – Heavy Commercial Vehicles), stopniowo od lipca 2022 r., były wyposażane w system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS – Tire Pressure Monitoring System)”.

„Razem z ZF dokonamy znaczącej zmiany ukierunkowanej na stałą poprawę wyników w transporcie, logistyce, a także w przypadku operatorów flot i producentów" – dodał Grégory Boucharlat, Wiceprezes ds. Opon Użytkowych w Europie w Goodyear. „Umożliwiając tak duże zróżnicowanie dzięki interoperacyjnym, proaktywnym rozwiązaniom do zarządzania oponami i pojazdami oraz inteligentnym usługom, zapewniamy naszym klientom w całej Europie ciągłość najbardziej aktualnego, przyszłościowego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb wsparcia”.

Aby dostarczyć zintegrowane rozwiązanie do zarządzania flotą i oponami, ZF i Goodyear będą w czasie rzeczywistym wykorzystywać dane generowane przez  naczepy wszelkich producentów układów hamulcowych (T-EBS – Trailer Braking Systems) i czujniki opon. Pozwoli to operatorom flot i kierowcom uzyskać szeroki zakres przydatnych informacji i inteligentnych funkcji. Mają one na celu optymalizację wykorzystania czasu postoju, a jednocześnie unikanie wypadków drogowych i ograniczenie nieplanowanych przestojów. Niniejsza współpraca zapewni flotom połączone korzyści płynące zarówno z usług zarządzania flotą, jak i z portfolio marki Goodyear oferującej wysokowydajne opony do pojazdów użytkowych, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynkowemu na bardziej otwarte i płynnie zintegrowane rozwiązania do zarządzania flotą (FMS).

Tagi: ZF, Goodyear,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony