ReklamaB1 ŚO Geomax 10.03-10.04 Mirek

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Wydarzenia

3 miesiące temu  05.12.2022, ~ Rafał Dobrowolski   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Po dwóch udanych latach w FIA European Truck Racing Championship (FIA ETRC) z zespołem TOR Truck Racing, Apollo Tyres podpisało nową dwuletnią umowę sponsoringu z SL Trucksport 30. Nowy zespół, który będzie nosił nazwę SL Apollo Tyres Trucksport, weźmie udział we wszystkich rundach sezonu 2023 zupełnie nową ciężarówką MAN TGS 2022 opatrzoną logo Apollo Tyres i w charakterystycznej fioletowej kolorystyce.

35-letni Sascha Lenz pozostanie za kierownicą SL Truck Team, wnosząc ponad siedmioletnie doświadczenie w wyścigach ciężarówek. Lenz rozpoczął swoją karierę w wyścigach ciężarówek w 2015 roku. Od tego czasu niemiecki zawodnik zdobył pierwsze miejsce w FIA ETRC Young Gun Award w 2017 roku, był wiceliderem w Driver's Championship Series w 2021 roku i zajął trzecie miejsce w tegorocznym Driver's Championship Series w premierowej formule wyścigów ciężarówek.

- Jesteśmy bardzo dumni, że możemy powitać Apollo Tyres w rodzinie SL Trucksport i już nie możemy się doczekać kolejnego udanego sezonu - mówi Lenz.

- Z nowym zobowiązaniem ze strony Apollo Tyres nasze cele na rok 2023 są proste: zająć pierwsze miejsce zarówno w mistrzostwach kierowców, jak i konstruktorów.

- Jesteśmy niesamowicie podekscytowani obecnością Apollo Tyres w mistrzostwach FIA ETRC. Ta nowa umowa sponsorska pomoże nam jeszcze bardziej zwiększyć świadomość marki w Europie, naszym szybko rozwijającym się regionie sprzedaży opon do samochodów ciężarowych i autobusów - dodał Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny Apollo Tyres Europe.

Oprócz stałej dwuletniej umowy sponsorskiej Apollo Tyres będzie miało możliwość przedłużenia kontraktu o kolejny rok w oparciu o wzajemne porozumienie i ogólne wyniki zespołu.

Patrząc w przyszłość z FIA European Truck Racing Championship

FIA European Truck Racing Championship to jedna z najbardziej spektakularnych i wymagających serii wyścigów samochodowych na świecie. Kierowcy są klasyfikowani w dwóch kategoriach, Chrome i Titan, co odzwierciedla ich wcześniejsze doświadczenie wyścigowe i rekord zwycięstw w wyścigach. Limit prędkości wynosi 160 km/h (99mph), a pojazdy muszą osiągać minimalną wagę 5 300 kg i dostarczać maksymalnie 1 200 KM i 5 000 Nm momentu obrotowego.

Mistrzostwa FIA European Truck Racing Championship podejmują kroki w kierunku zwiększenia zrównoważonego rozwoju - na przykład wszystkie ciężarówki biorące udział w zawodach są zasilane w 100% odnawialnym olejem napędowym HVO.

Wyścigi ciężarówek cieszą się rosnącą popularnością, a czołowa seria wyścigów ciężarówek FIA ma 60-milionową globalną widownię internetową i telewizyjną oraz gości około 420 000 widzów.

Fot. Apollo Tyres Ltd.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony