Ogumienie

Opony

Opony osobowe

2 miesiące temu  26.09.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Na początku września Continental rozpoczął jesienną kampanię reklamową, w której promuje opony całoroczne AllSeasonContact™. Kampania jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie segmentem opon wielosezonowych na polskim rynku. Nowa, odważna komunikacja marki wychodzi poza utarte schematy znane z reklam producentów opon.

W jesiennej kampanii Continental skupia się na promocji oferty opon AllSeasonContact™ skierowanej do stale rosnącej grupy kierowców, którzy decydują się na korzystanie z opon całorocznych.

- Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy bardzo duży wzrost popularności segmentu Allseason na polskim rynku. Trend ten potwierdzają dane Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gum (ERTMA) według, których w 2022 roku sprzedano o 17 proc. więcej opon wielosezonowych niż w tym samym okresie w roku ubiegłym – mówi Piotr Snakowski, dyrektor marketingu w Continental Opony Polska.

- Jest on szczególnie widoczny w grupie kierowców wykorzystujących samochody do jazdy miejskiej. Charakterystyczną cechą naszego rynku jest również fakt, że kierowcy coraz częściej wybierają wyższe felgi, największe wzrosty rynkowe zanotowały opony w rozmiarach od 17 cali wzwyż.

Opony wielosezonowe Continental AllSeasonContact™ gwarantują niezawodność o każdej porze roku. Dzięki zastosowaniu mieszanki Traction Silica Compound opony doskonale trzymają się nawierzchni i zapewniają skuteczne hamowanie przez cały rok.

Dodatkowo konstrukcja opony oparta na otwartych barkach zapobiega utracie przyczepności podczas jazdy po nawierzchni pokrytej wodą, a sztywny bieżnik zapewnia pewność prowadzenia niezależnie od zmieniających się warunków atmosferycznych.

W oponach AllSeasonContact™ zastosowano również opracowaną przez Continental technologię ContiSeal™, która polega na uszczelnianiu uszkodzonego bieżnika opony. Dzięki niej nie jest konieczna natychmiastowa zmiana opony w przypadku przebicia przez gwóźdź lub podobny przedmiot.

Continental AllSeasonContact™ były wielokrotnie nagradzane w testach opon wielosezonowych m.in. Auto Bild w 2020 i 2021 – ocena „wzorowy”, Gazeta Auto – „Najlepsza w teście 2021”.

Do końca września trwa promocja, w ramach której do każdego kompletu opon wielosezonowych Continental kupionego na portalu Oponeo.pl można otrzymać kartę podarunkową o wartości 50 zł. W nowej kampanii Continental stawia na emocje i humor i zrywa tym samym z utrwaloną konwencją reklam producentów opon.

- W nowej serii spotów pokazujemy, że reklamy opon mogą wywołać uśmiech na twarzy, a jednocześnie bardzo się wyróżnić. Postawiliśmy na lokalne akcenty i kody kulturowe. Są one lepiej odbierane i zapamiętywane przez konsumentów niż ma to miejsce w przypadku kreacji przygotowanych na wiele rynków i jedynie adaptowanych lokalnie - dodaje Piotr Snakowski.

Fot. Continental

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony