ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Warto wiedzieć

miesiąc temu  28.02.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 3

Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Jak najszybsze przywrócenie mobilności to poprawa doświadczeń dla klienta oraz istotne oszczędności. Według wyliczeń ARC Europe Polska, klient może zaoszczędzić nawet kilkaset, jeśli zamiast tradycyjnego assistance udało się naprawić pojazd na miejscu zdarzenia.

Kiedy kierowca uszkodzonego samochodu kontaktuje się z infolinią car assistance po raz pierwszy, spodziewa się najgorszego scenariusza - holowania do serwisu i długiego oczekiwania na pojazd zastępczy. Ale często ta historia miewa inne zakończenie. Okazuje się, że nawet 50% usterek można naprawić na miejscu zdarzenia, dzięki pomocy Mobilnego Mechanika. Priorytetem assistance powinno być przecież jak najszybsze przywrócenie mobilności klienta i umożliwienie mu kontynuowania podróży własnym samochodem.

Jak zatem wyglądają statystyki w tym zakresie? Jakie są najczęstsze typy awarii i które z nich można usunąć na miejscu? Swoimi doświadczeniami dzieli się ARC Europe Polska.

Akumulator, opony, wyciek płynów - główne przyczyny awarii na drodze

Jak przyznają Eksperci ARC Europe Polska, główną przyczyną awarii samochodu jest rozładowanie akumulatora. Powody usterki mogą być różne: uszkodzony alternator, pozostawienie włączonych odbiorników elektronicznych w pojeździe i oczywiście naturalne zużycie akumulatora. Jednak głównym czynnikiem jest przede wszystkim niska temperatura otoczenia, przez którą kierowcy mają problem z uruchomieniem pojazdu. Nic więc dziwnego, że zima to czas, w którym firmy z branży car assistance mają najwięcej pracy.

– W 2023 roku otrzymaliśmy ponad 51 tys. zgłoszeń assistance. Co czwarta naprawiana przez nas awaria dotyczyła akumulatorów. Statystyki są większe przez okresy nagłych spadków temperatury, które obniżają sprawność, a nawet uszkadzają baterię samochodową. Wśród pozostałych problemów kierowców często obsługujemy te związane z oponami, felgami i kołami, wyciekiem płynów eksploatacyjnych czy też układem AdBlue – mówi Piotr Skweres, Kierownik Działu Rozwoju Sieci ARC Europe Polska.

W samym styczniu 2024 roku ARC Europe Polska odebrała ponad 31 tys. połączeń – to o 60 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2023 roku. Co ciekawe, w dniach 8-10 stycznia, kiedy temperatura w całej Polsce spadała nawet do -25°C, firma obsłużyła 20% wszystkich spraw zgłoszonych w tym miesiącu. Mimo złych warunków pogodowych miesięczny bilans skuteczności działań był bardzo wysoki – 94% odebranych połączeń od kierowców na drodze. To zasługa zarówno doświadczenia, jak i odpowiedniego przygotowania do sezonu.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony