ReklamaB1 ŚO - sailun 01.05-31.05 Mirek

Ogumienie

Warto wiedzieć

2 miesiące temu  28.02.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 3

Kierowcy nie zawsze wiedzą, jak działa Mobilny Mechanik. Ci, którzy spotykają się z nim po raz pierwszy, są zaskoczeni, że przywrócenie sprawności pojazdu może odbyć się na miejscu. Z kolei osoby, które korzystały już z usług tego typu, są przekonane, że Mobilny Mechanik naprawi każdą awarię. To błędne założenie. Ze względów bezpieczeństwa holowanie jest czasami jedynym słusznym rozwiązaniem.

– Naprawa samochodu przez Mobilnego Mechanika ARC Europe Polska trwa przeciętnie około 30 minut. Czas dojazdu zależy z kolei od miejsca wystąpienia problemu. Działamy na terenie całego kraju i Europy, a większość problemów rozwiązujemy w obszarach miejskich. Staramy się również, aby kierowcy nie czekali na nas dłużej niż kilkadziesiąt minut. Są oczywiście wyjątki od tej reguły, jak poranne i popołudniowe szczyty godzinowe czy złe warunki pogodowe. Zawsze jednak informujemy kierowcę o tym, kiedy może się nas spodziewać – dodaje Piotr Skweres.

150 elementów na wyposażeniu Mobilnego Mechanika

Mobilny Mechanik ARC Europe Polska, pracuje całą dobę, a poranną zmianę rozpoczyna już o 5:00 rano - na około godzinę przed otrzymaniem pierwszych zgłoszeń. Ekspert przygotowując się do działań tankuje pojazd patrolowy i dokładnie sprawdza sprzęt. Standardowy zestaw składa się aż z 150 elementów. Pozwala to na przygotowanie się na różne sytuacje, również te występujące sporadycznie.

– Podstawą naszej pracy jest komputer diagnostyczny, dzięki któremu rozpoznajemy rodzaj i zakres awarii. Stosujemy zasadę, że wszelkie działania naprawcze, które mogą być wykonane na miejscu oraz nie stwarzają zagrożenia dla użytkownika lub innych uczestników ruchu, są przeprowadzane przez nas. Natomiast sprawy, które według oceny producenta pojazdu wymagają interwencji w hali serwisowej, są kierowane właśnie tam – wyjaśnia Piotr Skweres.

Flotę samochodów serwisowych wyposażono w kompletny zestaw narzędzi - znajdują się w nim między innymi różnorodne klucze mechaniczne, wkrętarki, podnośnik nisko profilowy, zestaw do awaryjnego otwierania szyb, lutownica gazowa z akcesoriami, chwytak magnetyczny, tester do akumulatora oraz kompresor. Ponadto, dostępne są zestawy elementów zabezpieczających, konektorów, oringów, zacisków, pilników i szczotek. Dzięki temu wyposażeniu możliwe jest szybkie usuwanie najczęstszych usterek na drodze, takich jak wspomniany wcześniej rozładowany akumulator, wymiana uszkodzonego koła czy też przegryzione przewody, uzupełnienie płynów eksploatacyjnych lub zablokowany hamulec ręczny.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony