ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Opony

11 dni temu  07.07.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

41% polskich kierowców odpowiada, że zależy im na „płynności jazdy i niskim poziomie hałasu”, z kolei 46% z nich poszukuje „doskonałej przyczepności”. „Bezpieczeństwo — krótka droga hamowania” to priorytet dla 57% polskich kierowców, a kolejne miejsce zajmuje „przystępność cenowa” (47%).

Jak wynika z najnowszego badania opinii społecznej zleconego przez firmę Apollo Tyres, miłośnicy jazdy przy wyborze nowych opon na wymianę na równi stawiają komfort i osiągi. Na pytanie „Na jakie cechy zwracasz szczególną uwagę przy zakupie opon na wymianę?” 41% osób, które twierdzą, że „kochają” lub „lubią” jazdę, odpowiedziało, że na „płynność jazdy i niski poziom hałasu”. Z kolei 46% respondentów wskazało na „doskonałą przyczepność”.

Ponadto większa część polskich kierowców lubiących jazdę wolałaby teraz „mniejsze koło z oponą o większym profilu dla poprawy komfortu” (49%). Na „większe koło z oponą o mniejszym profilu, która świetnie wygląda” zdecydowałoby się 40% badanych.

Wyniki podkreślają znaczenie komfortu dla najbardziej prawdopodobnych nabywców opon drogowych o wysokich osiągach. Jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, iż produkty te tradycyjnie zapewniają stosunkowo niski poziom płynności jazdy, co jest bezpośrednim skutkiem sztywniejszej konstrukcji z bardzo twardymi ściankami bocznymi. Producenci wykorzystują te cechy do zmaksymalizowania możliwości adaptacyjnych.

W ramach badania przeprowadzonego dla firmy Apollo Tyres stwierdzono również, że wśród wszystkich ankietowanych polskich kierowców najważniejszymi kryteriami przy wyborze opon na zmianę są „bezpieczeństwo — krótka droga hamowania” (priorytet dla 57% respondentów), a także „przystępność cenowa” (priorytet dla 47% respondentów).

Kompleksowe połączenie zalet

Na początku tego roku firma Apollo Tyres wprowadziła na rynek zupełnie nową oponę Vredestein Ultrac Pro, którą zaprojektowano z myślą o tym, aby zapewnić kompleksowe połączenie dwóch cech: zaawansowanych właściwości jezdnych i najwyższego komfortu jazdy. Wyjątkowe zrównoważenie atrybutów opony w przypadku modelu Ultrac Pro było możliwe dzięki zastosowaniu nowej, zaawansowanej mieszanki bieżnika i wysoce innowacyjnej konstrukcji, która obejmuje opracowany na nowo obszar stopki i większą strefę elastyczną ścianki bocznej.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony