ReklamaB1 ŚO The Tire 03.03-31.05 Mirek

Wydanie

Nr 3(29)/2018

Drodzy Czytelnicy!

Jesienny numer „Świata Opon” to nieustająca dawka doniesień z branży oponiarskiej. Stąd nie bez powodu to wydanie ma aż 132 strony! Ale nie ma się co dziwić, gdyż właśnie w tym czasie producenci opon zachowują się jak modelki na wybiegu, prezentując swoje osiągnięcia, rozwiązania i trendy. Zaskakują czymś, co pozwoli klientom pokazać, że firma istnieje, ulepsza swoje produkty, idzie z duchem czasu, wprowadzając do swojego portfolio świeżość. I liczą oczywiście na zadowalającą sprzedaż. Bo tego chcą właśnie klienci, to nakręca cały sektor. W ostatnim czasie zostaliśmy zaproszeni przez producentów opon nie tylko na prezentacje nowości, ale też do sprawdzenia ich w praktyce. I tak: testowaliśmy nowe modele Nexen Tire, Nokian Tyres i Bridgestone, byliśmy w fabryce Apollo Tyres, na szkoleniu dla dystrybutorów w ramach Akademii Camso oraz na targach Automechanika Frankfurt i CITEXPO w Szanghaju. Nasze wrażenia z tych wydarzeń opisujemy w zamieszczonych reportażach. 
Import chińskich opon ciężarowych przytłumił trochę kondycję rynku tych bieżnikowanych. Jednak wprowadzone przez Unię Europejską cła na ich import dały szansę segmentowi bieżnikowania na drugi oddech. Dało nam to do myślenia i zachęciło do napisania raportu o kondycji tego sektora. Rezultat jest taki, że aż na sześciu stronach publikujemy to, co udało nam się pozyskać z rynku. Można powiedzieć, że to efekt naszego dziennikarskiego „śledztwa”. Liczę, że zainteresuje Państwa ten materiał.
Kolejny temat dominujący to opony całoroczne. Zmieniający się klimat wymusza na branży poszukiwanie nowych rozwiązań. Jest to nieuniknione. Statystyki sprzedaży opon całorocznych w Europie Zachodniej rosną, dlatego nie sposób przejść obok tego obojętnie. Jednak stosowanie opon całorocznych ma swoje minusy. Nie są one idealne ani zimą, ani latem. Producent opony zarabia na jednym komplecie, nie na dwóch. Właściciel samochodu nie odwiedza warsztatu dwa razy w roku, a pewnie raz na trzy lata, pozbawiając serwisu ogumienia zarobku, a siebie – okresowej kontroli ogumienia. Wątków jest wiele, a te opisujemy na naszych łamach.
W letnim „Świecie Opon” zorganizowaliśmy wspólnie z firmą Arcom konkurs, w którym można było wygrać regał na opony ARE5. Zwyciężczynią została Joanna Sokołowska z serwisu Inter Car ze Zgorzelca. Gratulujemy!

Miłej lektury
Mirosław Giecewicz

Ważne linki:

Archiwum wydań

Trwa ładowanie listy wyników...
do góry strony