Wydanie

Nr 2(32)/2019

Drodzy Czytelnicy!

Bieżące wydanie „Świata Opon” to edycja letnia, ale to nie oznacza, że znajdujące się na naszych łamach informacje dotyczą tylko wydarzeń związanych z wyższymi temperaturami. Poruszamy również tematy zimowe, gdyż na przełomie sierpnia i września warto już myśleć o nadchodzącym sezonie wymiany opon. Należy się do tego dobrze przygotować i zawczasu wszystko przewidzieć. 
Z ważniejszych informacji, które zostały w ostatnim czasie zaanonsowane, ta jest warta odnotowania: chodzi o rozpoczęcie zgłoszeń do certyfikacji serwisów oponiarskich. O akcji Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego i TÜV SÜD pisaliśmy już w wiosennym wydaniu naszego periodyku. Uzyskanie certyfikatu oponiarskiego jest związane z przeprowadzeniem audytu w warsztacie w trzech segmentach do wyboru: osobowym, ciężarowym i maszyn rolniczych. Celem akcji jest poprawa jakości obsługi w serwisach ogumienia, a także docenienie dobrych warsztatów. Więcej na ten temat piszemy na stronie 16. Gorąco polecamy! 
Opony przemysłowe (OTR) to segment, którym interesuje się na rynku coraz więcej osób. Skoro duże opony, to i niemało wiedzy z tym związanej. Na próżno jednak szukać kompletnych opracowań na ten temat, statystyk czy podobnych konkretnych danych. My podjęliśmy się jednak tego wyzwania, czego efektem jest przygotowany przed nas raport pt. „Opony przemysłowe (OTR) i ich środowisko pracy”. Siedmiostronicowe opracowanie zawiera wiele cennych informacji rynkowych. Liczymy, że spotka się ono z Państwa zainteresowaniem. 
Sporo uwagi poświęcamy ponadto oponom motocyklowym. Rynek ogumienia jednośladów rozwija się w Polsce dość dynamicznie, nie można więc obok tematu przechodzić obojętnie. Trwa sezon motocyklowy, stąd pojawienie się takiego tematu jest jak najbardziej na czasie. 
Na koniec trzeba wspomnieć o social mediach, w których obecny jest „Świat Opon”. Teraz to już nie tylko Facebook – jesteśmy od niedawna obecni również na Twitterze i LinkedInie.

Miłej lektury
Mirosław Giecewicz | redaktor naczelny

Ważne linki:

Archiwum wydań

Trwa ładowanie listy wyników...
do góry strony