ReklamaB1 ŚO - atgtire 03.11-03.12 Mirek

Wydanie

Nr 3(33)/2019

Drodzy Czytelnicy!

Jesienne wydanie tradycyjnie rozpoczynamy niemałą dawką informacji z Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. Warto przypomnieć, że PZPO reprezentuje branżę zatrudniającą bezpośrednio 10 000 pracowników w 4 fabrykach i firmach handlowych, wytwarzających na eksport i rynek wewnętrzny produkty wysokich technologii. Od czasu powołania Związku działa on bardzo prężnie i ambitnie, przekazując na rynek istotną wiedzę i wskazówki dla każdego, kto jest zainteresowany oponami. A tych nie brakuje, gdyż poza samą branżą oponiarską sprawa ta dotyczy każdego właściciela pojazdu. W ostatnim czasie PZPO podjął się kilku ważnych tematów, między innymi kwestii używanych opon, które kuszą cenami, zwrócił także uwagę na to, by wybierać opony dobre jakościowo, bo to decyduje o długości drogi hamowania, przyczepności samochodu do jezdni i odporności na aquaplaning. Jednak największą akcją PZPO jest obecnie Certyfikat Oponiarski. Celem tego projektu jest poprawa jakości w serwisach oponiarskich. Został on rozpoczęty w tym roku przez PZPO i TÜV SÜD. Akcja polega na tym, iż serwisy mogą poddawać się audytowi w celu uzyskania wspomnianego certyfikatu, aplikując na odpowiedni poziom: Dobry Serwis, Bardzo Dobry Serwis, Wzorowy Serwis. Więcej na ten temat piszemy na str. 54.

Polecamy w jesiennym numerze również wiele innych artykułów. Warto poświęcić trochę uwagi naszemu głównemu tematowi numeru pt. „Logistyka ogumienia od nadawcy do przesyłki”. Jak wysyłać, gdzie, komu zlecić, jak pakować – dylematów co niemiara. Jeśli dodamy do tego niezwykle szeroki asortyment rozmiarów opon, sprawa robi się już skomplikowana. Więcej na str. 62. Gorąco polecamy!

Jesień to czas wymiany opon na zimowe, co jak zwykle zapowiada wzmożony ruch w serwisach ogumienia. Liczymy mimo wszystko, że uda się Państwu znaleźć trochę czasu, by poczytać nasz magazyn.

Miłej lektury
Mirosław Giecewicz

Ważne linki:

Archiwum wydań

Trwa ładowanie listy wyników...
do góry strony