ReklamaB1 ŚO - atgtire 03.11-03.12 Mirek

Wydanie

Nr 4(34)/2019

Drodzy Czytelnicy!

Witam w ostatnim numerze „Świata Opon” w tym roku. Z reguły takie wydanie powinno zawierać podsumowanie mijających dwunastu miesięcy, aczkolwiek trudno to zorganizować, gdyż proces wydawniczy rządzi się swoimi prawami. Jednak co nieco na ten temat jest na naszych łamach. Na pewno więcej uwagi poświęcimy tej kwestii w następnym numerze.

Bieżące wydanie naszego periodyku tradycyjnie – ze względu na to, że jest kwartalnikiem – podejmuje ogół tematów dotyczących branży oponiarskiej. Sporo uwagi poświęcamy oponom do pojazdów osobowych, a także felgom. A jest to o tyle istotne, że teraz Chiny zostały dotknięte unijnymi taryfami celnymi sięgającymi 66% na felgi stalowe. Ale piszemy nie tylko o tym. Niemało uwagi poświęcamy na naszych łamach sieciom oponiarskim. Okazuje się, że temat ten jest dość istotny i można o nim pisać praktycznie bez końca.

I kolejne tematy: pojazdy ciężarowe i przemysłowe, bieżnikowanie opon, rolnictwo, TPMS i co ważne – targi oponiarskie. Bo to właśnie na nich załatwia się interesy. Bez targów branża nie istnieje i dotyczy to chyba każdego sektora. Bez wyjątków! Zimowy „Świat Opon” przybliża Państwu The Tire Cologne – najważniejsze targi oponiarskie w Europie, odbywające się w Kolonii, chińskie CITEXPO, a także Auto Maintenance & Repair Expo (AMR) w Pekinie. To właśnie podczas wspomnianych AMR można zapoznać się z chińską ofertą wyposażenia serwisów ogumienia. Ponadto promujemy już przyszłoroczną imprezę Tire Technology Expo w Hanowerze. 

Kolejna istotna kwestia to „Certyfikat Oponiarski” – akcja Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego. Przypomnijmy: polskie serwisy ogumienia mogą ubiegać się uzyskanie takiego certyfikatu w trzech kategoriach: wzorowy, bardzo dobry i dobry. Jeśli prowadzą Państwo serwis, zachęcamy do przystąpienia do tej cennej inicjatywy.

Wszystkiego najlepszego w 2020 roku!
Mirosław Giecewicz | redaktor naczelny

Ważne linki:

Archiwum wydań

Trwa ładowanie listy wyników...
do góry strony