Wydarzenia

ponad rok temu  23.04.2018, ~ Bartłomiej Ryś   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim był gospodarzem międzynarodowej konferencji zatytułowanej „Dobre Praktyki w Kształceniu Zawodowym”. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo - szkoła ta od dłuższego czasu jest aktywnym uczestnikiem chociażby „Akademii Renowacji”, inicjatywy, nad którą patronujemy od samego jej początku. Gościem był m.in. Adam Niedzwiedzki z Akademii NOVOL, który opowiadał o „nowych perspektywach w zawodzie lakiernika”.

Nie zabrakło również p. Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Dyrektorów Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

W wydarzeniu uczestniczyli pracodawcy i nauczyciele Szkół Zawodowych z całej Polski. Celem było przekazanie dobrych praktyk współpracy przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi. Uczestnicy konferencji mieli możliwość zwiedzenia Fabryki Narzędzi Chirurgicznych B. Braun Aesculap Chifa Sp. z o.o. oraz zapoznania się z prowadzonym kształceniem dualnym w zawodzie ślusarz.

W części merytorycznej konferencji przedsiębiorcy zaprezentowali funkcjonowanie własnych firm i przedstawienie możliwości kształcenia uczniów w zawodach poszukiwanych na rynku pracy. W roli prelegentów wystąpili:

  1. Zdzisław Miś  - Dyrektor Aesculap Chifa Sp. z o. o. w Radzyniu Podlaskim „Rola pracodawcy w kształceniu dualnym ślusarzy”.
  2. Adam Niedźwiecki - Akademia NOVOL „Nowe perspektywy w zawodzie lakiernik”.
  3. Kateryna Korolova - Mistrzyni Europy i Świata we Fryzjerstwie Damskim „Pracodawca – kreator nowoczesnego kształcenia bez granic w branży fryzjerskiej”.

Podsumowania konferencji dokonała Małgorzata Kiec, Dyrektor Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie. Skupiono się również na budowie nowego obiektu służącego praktycznej nauce zawodu przy budynku ZSP w Radzyniu Podlaskim. O tym mówił Wicestarosta powiatu radzyńskiego Jan Gil.

Nie mogło zabraknąć oczywiście szkolenia dla uczniów. Ci, którzy są zaangażowani w szkolne koło samochodowe i „Akademię Renowacji” mogli zapoznać się z systemami oczyszczania spalin stosowanych w samochodach ciężarowych. Tę część spotkania poprowadził Robert Mrozek, Technical Consultant/Trainer, Truck Division z firmy Ferdinand Bilstein Polska Sp. z o.o.

To przykład tego, że Akademia Renowacji "żyje" przez cały rok, nie tylko wtedy, gdy odbywa się prezentacja odrestaurowanych eksponatów w poznańskich halach targowych. 

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ kataro 1 ponad rok temu Patrzcie - https://www.pro-sprzet.pl/... Jakościowe rozwiązania i będzie dobrze. Start biznesu zawsze kosztuje, ale nie można głupio oszczędzać, bo na tym nie da się wyjść dobrze. Potrzeby jest zdrowy rozsądek.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony