
Bosch zaprezentuje na przykładzie nowego samochodu koncepcyjnego na bazie modelu BMWi3. Wraz ze wzrostem liczby samochodów podłączonych do internetu – do roku 2020 ma ich być 250 milionów (wg szacunków firmy Gartner) – rośnie także potencjał rozwoju nowych usług cyfrowych. Bosch oferuje pełną gamę usług, które, bez długiego poszukiwania, pomogą kierowcy dojechać do najbliższej wolnej ładowarki lub znaleźć wolne miejsce parkingowe. Dostępne będą także inne usługi, np. ostrzegające kierowców o pojazdach poruszających się pod prąd lub takie, które w razie kolizji automatycznie wezwą pomoc.
Mobilność przyszłości: na przykładzie podłączonego do internetu samochodu pokazowego
Samochód koncepcyjny jest zawsze w trybie online i może komunikować się z inteligentnym domem oraz z otoczeniem. Dzięki temu za pomocą palca lub prostym gestem można, jadąc samochodem, zarezerwować rower elektryczny lub zamknąć w domu okna.
Wygodne korzystanie z aplikacji podczas prowadzenia pojazdów
usługa mySPIN firmy Bosch umożliwia podłączenie smartfona do systemu pojazdu i zapewnia bezpieczne korzystanie z aplikacji, nawigacji oraz usług streamingu podczas jazdy. Dla samochodów rozwiązanie to jest dostępne już od 2014 roku. Teraz zaadaptowano mySPIN także do potrzeb pojazdów jednośladowych i kamperów. Na targach CES 2018 Bosch pokaże rozwiązanie mySPIN do integracji smartfonów w trójkołowcu Can-Am Spyder F3 Limited kanadyjskiej firmy BRP (Bombardier Recreational Products).
Samochody ciężarowe podłączone do internetu zapewniają optymalizację procesów logistycznych
Bosch wspólnie z partnerami Daimler Trucks i Fleetboard stworzył platformę telematyczną, poprzez którą managerowie flot mogą nadzorować stan techniczny systemów i części w pojazdach, odpowiednio wcześniej ostrzegając o możliwych awariach. Zapobiega to nieplanowanym naprawom, optymalizuje czas pobytu pojazdu w warsztacie i zwiększa niezawodność dostaw transportowanych towarów. Za swoje rozwiązanie telematyczne, umożliwiające innowacyjne podłączenie do internetu ciężkich pojazdów użytkowych Bosch otrzymał nagrodę CES 2018 Innovation Awards w kategorii „Tech For A Better World".
Ostrzeganie przed sytuacjami krytycznymi dzięki komunikacji Vehicle-to-X
korek tworzący się tuż za wierzchołkiem wzniesienia lub pojazd, który nagle wyjeżdża z niewidocznej, bocznej drogi: pojazdy komunikujące się ze sobą i z otoczeniem mogą wzajemnie ostrzegać się o możliwych zagrożeniach. Dzięki temu jazda samochodem stanie się jeszcze bezpieczniejsza i mniej stresująca. Stworzona przez firmę Bosch nowa jednostka Connectivity Control Unit (CCU) to centralny moduł sprzętowy sterujący komunikacją Vehicle-to-X (Vehicle-to-Everything) w pojeździe. Obsługuje ono wszystkie popularne standardy komunikacji takie jak wifi, LTE czy DSRC i może być stosowana wszędzie na świecie.
Komentarze (0)