Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  08.06.2018, ~ Administrator   Czas czytania 3 minuty

Strona 2 z 2

Inny przykład może stanowić działający na terenie Wielkiej Brytanii portal whocanfixmycar.com, którego zasada działania jest zbliżona do Caroobi, z tą różnicą, że poza wyszukaniem odpowiedniej stacji naprawczej, platforma wskaże nam zakres „rozsądnych” cen dla konkretnej naprawy danego pojazdu, zapobiegając w ten sposób popularnemu także w Polsce zjawisku wykorzystywania nieświadomości kierowców i bezpodstawnego zawyżania cen serwisu. Oczywiście, obserwować będziemy narodziny nowych, zarówno poprawiających doświadczenia użytkowników jak i optymalizujących koszty, rozwiązań i platform adresowanych nie tylko do indywidualnych kierowców.

- Duży potencjał inwestycyjny dostrzegam także w nowych, cyfrowych narzędziach sprzedaży i kontaktu dla sektora B2B. Naturalnie, ze względu na znacznie wyższe wartości obrotu – w tym wypadku częściami, modułami czy systemami przeznaczonymi do samochodów osobowych oraz użytkowych. Widać to już dzisiaj na przykładzie Polski, gdzie udało nam się wskazać na główne problemy branży motoczęści, takie jak niskie wykorzystanie Internetu do zawierania transakcji, braki handlowców czy korzystanie z ofert wciąż tych samych dostawców, nie poszukując nowych kontrahentów. Przy pomocy cyfryzacji i nowych rozwiązań online, radzenie sobie z nimi powinno być dla uczestników tego rynku znacznie łatwiejsze - tłumaczy Karol Prozner, CEO i twórca platformy Woop Automotive.

Cyfrowy napęd branży

Jak podkreślają autorzy analizy, partnerstwo podmiotów branży automotive z przedsiębiorstwami technologicznymi, wykorzystanie możliwości dostępnego na rynku oprogramowania oraz oferowanie usług dostosowywanych do potrzeb konkretnych grup odbiorców, najmocniej odmienią oblicze świata motoryzacji w okresie od 2016 do 2025 roku. Za sprawą inicjatyw cyfryzacyjnych, wydatki na IT ponoszone przez producentów autoczęści wzrosną z 37,9 mld $ w 2015 do niemal 170 mld $ w 2025 roku. Ponadto, oczekuje się, że znaczny wpływ na łańcuch dostaw moto-przemysłu będzie miało w tym czasie ponad 1700 nowych, technologicznych startupów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony