Ogumienie

Opony

Opony osobowe

9 godzin temu  13.10.2025, ~ Michał Żak   Czas czytania 1 minuta

Strona 1 z 1

Potknięcie zaliczyła fabryka koncernu Goodyear na Słowenii, gdzie wyprodukowano partię wadliwych opon Fulda EcoControl HP2 XL w rozmiarze 225/50R18 99W. Wyprodukowane w 45. tygodniu 2024 roku trafiły w większości do sprzedaży internetowej i teraz ogłoszono alert w systemie ostrzegania Safety Gate.

Safety Gate (dawniej RAPEX) to europejski system szybkiej wymiany informacji o produktach niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia. Ten błyskiwaczny system umożliwia wymianę informacji między państwami członkowskimi i Komisją Europejską na temat produktów. I teraz ogłoszono alert dla wybranej partii produkcyjnej opon Fulda EcoControl HP2 XL. Opony z wadą produkcyjną można rozpoznać po oznaczeniu DOT 1H378JAFR4524 znajdującym się na bocznej ściance. Wyprodukowane w 45. tygodniu 2024 roku skrywają wadę w postaci deformacji bieżnika, co może obniżyć przyczepność, a tym samym prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem.

Opony w rozmiarze 225/50R18 99W mają być na koszt producenta demontowane, a właściciel fabryki zobowiązał się, że pokryje wszelkie dodatkowy koszty (w tym zwrot towaru).

Fot. Safety Gate

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony