Warto wiedzieć

Wydarzenia

TARGI

Zagraniczne

WYWIADY

ponad rok temu  07.05.2019, ~ Administrator   Czas czytania 8 minut

Miejsce: Dubaj

Data rozpoczęcia: 10.06.2019

Data zakończenia: 12.06.2019

Strona 4 z 5

Wyposażenie warsztatowe, choć to produkty o dużej wartości, jest obecny w mniejszych ilościach. Jeśli na przykład właściciel warsztatu kupuje podnośnik samochodowy czy tester diagnostyczny, cykl życia tego produktu jest znacznie dłuższy, więc popyt na nie jest mniej regularny, w przeciwieństwie do części i akcesoriów.

Od lat zauważamy większe zainteresowanie rynkami Bliskiego Wschodu wśród polskich producentów. Co jest tego przyczyną?

Polska propozycja w tym regionie jest dość wyjątkowa. Profesjonaliści rynku wtórnego bardzo dobrze znają duże europejskie marki lub marki z Ameryki Północnej i Wschodu, ale teraz poznają i doceniają również te z Polski, które są wysokiej jakości i bardzo konkurencyjne cenowo.

Polscy wystawcy wnoszą do Automechaniki Dubai jakość, która w ostatnich latach nie była jeszcze dobrze znana w regionie. Handlowcy poszukują tu dostawców, którzy są mniej znani na rynku, ale oferują produkty wysokiej jakości.

Prawie dwa miesiące temu odbyło się spotkanie Automechanika Dubai Network, poświęcone analizie aktualnego rynek motoryzacyjny w regionie. Jakie wnioski można wyciągnąć z rozmów z ekspertami?

Nadrzędnym tematem 13. edycji tego spotkania była innowacyjność, a konkretnie najnowsze osiągnięcia w dziedzinie mobilności CASE (Connected, Autonomous, Sharing, Electric) i jej potencjalny wpływ na regionalny rynek części zamiennych. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 profesjonalistów z rynku wtórnego i mieliśmy kilku ekspertów ośrodków Frost & Sullivan i Aranca, a także przedstawicieli Yalla Motor - internetowego katalogu samochodowego oraz Mercedes-Benz.

Ogólnie możemy powiedzieć, że trwające przemiany w przemyśle samochodowym na Bliskim Wschodzie, szczególnie związane z CASE, będą miały znaczący wpływ na rynek wtórny, a duże ilości danych będą odgrywały kluczową rolę w optymalizacji łańcucha wartości przez graczy przemysłowych. Pojawienie się CASE nie jest koncepcją na przyszłość; jest już tutaj, w regionie. Mobilność CASE stwarza wiele nowych możliwości dla rynku wtórnego. Przemysł z pewnością musi zaplanować i przygotować się na te zmiany, po których technologia będzie miała większy niż kiedykolwiek wcześniej wpływ na to, jak działa przemysł motoryzacyjny jako całość. Niewątpliwie nadchodzą ekscytujące czasy.

W dobie Internetu i dynamicznych zespołów przedstawicieli handlowych, czy nadal potrzebujemy targów?

Media do artykułu

- Przed polskimi firmami otwierają się drzwi, które dotychczas nigdy nie były otwarte - mówi nam Gazi Bilikozen, dyrektor targów Automechanika Dubai. W jego ocenie polskie firmy oferują wysoką jakość produktów w korzystnej cenie, a na tego typu ofertę nie brakuje klientów.

- Trzeba pamiętać, że Bliski Wschód to brama do interesów nie tylko w tej części świata, ale całej Afryce i Azji - dodaje nasz rozmówca. W tym roku na targach ofertę prezentowało 1801 firm z 61 krajów. W przyszłym roku (10-12 czerwca 2019) na targach będą nowe sekcje, poświęcone m.in. smarom i olejom oraz naprawom blacharsko-lakierniczym.

Szczegóły w materiale filmowym. Wywiad zarejestrowany podczas targów Automechanika Frankfurt.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony