Ogumienie

Inne

Prawo

8 miesięcy temu  02.01.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

- Mam program magazynowo-sprzedażowy, więc najtańsza drukarka fiskalna do wspłpracy z nim to koszt 3000 złotych, nie licząc straty czasu. Suma sumarum u mnie 300 klientów zapłaci 10 zł za te wymysły - komentuje jeden z naszych Czytelników, pan Grzegorz, nowe obowiązki nałożone na właścicieli warsztatów. Kolegom po fachu radzi podobnie. - Kalkulować w cenach i nie przyjmować na siebie takich kosztów. Nie będę walczył z inflacją i zbawiał kraju - dodaje.

- Jedna z tańszych kas to koszt 2000 brutto. Do tego likwidacja starej kasy - 150 brutto. Zwrot 700 netto. Stara kasa działa u mnie już 15 lat. Nowa będzie działać tylko 5 lat - wylicza czytelnik Wiesław.

Podajecie też w wątpliwość zasadność obowiązku wymiany kasy fiskalnej na nową w wersji online. - Skoro wystawiam paragon, to zawsze zostanie po tyn ślad w pamięci kasy, raportach. A jesli nie wystawie paragonu to najlepsza kasa online mi tego nie udowodni - twierdzi Tomasz.

- Jeżeli mam biuro detektywistyczne i chcę dokładniej sprawdzać osoby "podejrzane" to kupuję lepszy sprzęt, ale na swój koszt. Jak robi Państwo z nami? - dodaje w komentarzach pod naszymi artykułami Robert.

Jak informowaliśmy, od stycznia 2020 roku obowiązkowo do polskich przedsiębiorstw wkraczają kasy fiskalne online. Przepisy w pierwszej kolejności obejmą mechaników samochodowych i stacje benzynowe. Obowiązkowe kasy fiskalne online mają pomóc w ograniczeniu szarej strefy. Wszystkie wykonywane transakcje będą automatycznie rejestrowane za pośrednictwem sieci, a informacja o nich trafi drogą internetową do Krajowej Administracji Skarbowej. Od stycznia 2020 roku takie urządzenia będą musiały posiadać – jako pierwsza grupa przedsiębiorstw – warsztaty samochodowe i stacje benzynowe.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 20
  WKURZONY
 • 10
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Mniam 2 8 miesięcy temu Kwotemprzegladu można podwoić, a termin między przeglądami zwiększyć dodwuch lat jak w wielu krajach EU.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ WF 1 8 miesięcy temuocena: 100%  Warsztaty i stacje paliw mogę przerzucić koszty zakupu kasy na swoich klientów a w przypadku stacji kontroli pojazdów nie ma takiej możliwości, ponieważ kwota za badanie techniczne jest ustalona poprzez ustawę. Warto też wspomnieć, że kwota ta nie zmieniła się od 15 lat...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony